Haier LE32A7-N 32 inch (81 cm) LED HD-Ready vs Haier H32K82FX 32 inch (81 cm) LED HD-Ready
Key Feature Comparison
Haier LE32A7-N 32 inch (81 cm) LED HD-Ready
Check Price
close
Haier H32K82FX 32 inch (81 cm) LED HD-Ready
Check Price
close
Add more smart-tvs to compare
At a Glance
Show differences only
YouTube, Prime Video
100 - 240 V
50 - 60 Hz
50 - 60 Hz, 56 W
HD ready, LED
HD ready, LED
16:09, 60 Hz
16:09, 60 Hz
Dolby Audio
Detailed Specs
Brand
Haier
Haier
Model
LE32A7-N
H32K82FX
Available
Launch Date
1-Jun-25
30-May-25
Series
A7
Box Contents
Television, Remote, Table Mount Stand, User Manual, Warranty Card
Display Size (Diagonal)
32 Inch (81.28 cm, Ideal for 4-8 feet viewing distance)
Display Resolution
HD ready
HD ready
LED Backlight Type
Direct LED
Refresh Rate
60 Hz
60 Hz
Brightness
270 Nits
250 Nits
Other Display Features
HDR (High Dynamic Range)
Weight Without Stand
3.5 Kg
3.8 Kg
Weight With Stand
5.1 Kg
3.9 Kg
Stand Shape
Tabletop
Tabletop
Stand Colour
Black
Grey
Video Formats Supported
MP4
Audio Formats Supported
MP3
No. of Speakers
2
Total Speaker Output
16 W
20 W
Speaker Frequency Range
50 - 60 Hz
50 - 60 Hz
Sound Technology
Dolby Audio
HDMI Ports
3
Digital/Optical Audio Output Ports
Inbuilt Apps
YouTube, Prime Video
Other Smart Features
Display Mirroring
Display Mirroring,Android
Voice Recognition
2 AAA
Internet Access
Other Remote Features
Smart Control
Voltage Requirement
100 - 240 V
Frequency Requirement
50 - 60 Hz
50 - 60 Hz
Power Consmption Standby
0.5 W
0.5 W
Power Consmption Running
56 W