Croma CRELE3101sBT24 24 inch (60 cm) LED HD-Ready vs Haier LE43K6GA 43 inch LED Full HD
Key Feature Comparison
3.2
Croma CRELE3101sBT24 24 inch (60 cm) LED HD-Ready
Check Price
close
Haier LE43K6GA 43 inch LED Full HD
Check Price
close
Add more smart-tvs to compare
At a Glance
Show differences only
NA
NA
110 - 240 V
50 - 60 Hz, 45 W
100 - 240 V
50 - 60 Hz, 74 W
HD ready, LED
Full HD, LED
16:09, 60 Hz
16:09, 60 Hz
Dolby Audio
Detailed Specs
Brand
Croma
Haier
Model
CRELE3101sBT24
LE43K6GA 43 inch LED Full HD TV
Box Contents
1 U Television, Remote, Power Cable, User Manual, Warranty Card, Quick Start Guide, Batteries, Stand
Display Size (Diagonal)
24 Inch (60.96 cm)
43 Inch
Display Resolution
HD ready
Full HD
Refresh Rate
60 Hz
60 Hz
Brightness
280 Nits
Contrast Ratio
Response Time
7 ms
Colour
Weight Without Stand
6.4 Kg
Weight With Stand
6.5 Kg
Dimensions With Stand(WxHxD)
965 x 607 x 207 mm
Dimensions Without Stand(WxHxD)
961.0 x 557.0 x 695 mm
Video Formats Supported
AVI, MP4
Audio Formats Supported
MP3, MPA
Total Speaker Output
16 W
20 W
Speaker Frequency Range
50 - 60 Hz
50 - 60 Hz
Sound Technology
Dolby Audio
Output Per Speaker
20 W
USB Ports
2 Ports
2 Ports
HDMI Ports
1 Port
3 Ports
Digital/Optical Audio Output Ports
Smart TV
No
Yes
Inbuilt Apps
Voice Recognition
Other Smart Features
Android
Cell Requirement
2 AAA
2 AAA
Remote Type
IR (Infra red)
Other Remote Features
Smart Control
Voltage Requirement
110 - 240 V
100 - 240 V
Frequency Requirement
50 - 60 Hz
50 - 60 Hz
Power Consmption Running
45 W
74 W
Power Consmption Standby
0.5 W
0.5 W