Lloyd 43QS850E 43 inch (109 cm) QLED 4K vs Lloyd 43UX900D 43 inch (109 cm) LED 4K vs Lloyd 43US850C 43 inch LED 4K
Key Feature Comparison
6.2
Lloyd 43QS850E 43 inch (109 cm) QLED 4K
Check Price
close
7.1
Lloyd 43UX900D 43 inch (109 cm) LED 4K
Check Price
close
Lloyd 43US850C 43 inch LED 4K
Show differences only
Yes, Netflix, Prime Video, Disney+Hotstar, Youtube
Quad Core
Yes, Netflix, Disney+ Hot star, Apple TV app, Amazon prime video
100 - 240 V
50 - 60 Hz, 140 W
230 V
50 - 60 Hz, 74 W
115 W
4K, QLED
4K, LED
4K, LED
60 Hz
60 Hz
Brand
Lloyd
Lloyd
Model
43QS850E
43UX900D
43US850C 43 inch LED 4K TV
1 Year
2 Years
1 Year
Box Contents
Television, Remote, Table Stand, Wall Mount, User Manual, Warranty Card
Main Unit, Remote Controller, Attachments, Warranty Card, User Manual
Display Type
QLED
LED
LED
43 Inch
Refresh Rate
60 Hz
60 Hz
Other Display Features
HDR (High Dynamic Range)
HDR (High Dynamic Range)
Weight Without Stand
6.7 Kg
2
Output Per Speaker
10 W
10 W
20 W
Total Speaker Output
20 W
20 W
20 W
Speaker Frequency Range
50 - 60 Hz
50 - 60 Hz
USB Ports
1(Side), 1(Rear)
2(Rear)
2 Ports
HDMI Ports
3(Side)
3(Rear)
3 Ports
Inbuilt Apps
Other Smart Features
Screen Casting, Web OS
Android
Voltage Requirement
100 - 240 V
230 V
Frequency Requirement
50 - 60 Hz
50 - 60 Hz
Power Consmption Running
140 W
74 W
115 W
Power Consmption Standby
0.5 W
0.5 W
0.5 W