LG 22LH480A-PT 22 inch LED Full HD
4
Market Status
Discontinued
Avtar Singh
Mobile
54014
https://s3n.cashify.in/cashify/product/img/xhdpi/54014.png
/lg-22lh480a-pt-22-inch-led-full-hd-smart-tv-price-in-india
LG
22 Inch
Full HD, Slim LED
DivX HD
Triple XD Engine
176 Degrees
100 - 240 V
Model
22LH480A-PT 22 inch LED Full HD TV
Market Status
Discontinued
Box Contents
Television, Remote Control, Batteries, User Manual, Warranty Card
LG 22LH480A-PT 22 inch LED Full HD - Display
Display Resolution
Full HD
Aspect Ratio
Horizontal Viewing Angles
176 Degrees
Vertical Viewing Angles
Other Display Features
Triple XD Engine
LG 22LH480A-PT 22 inch LED Full HD - Physical Design
Weight With Stand
4.9 Kg
Dimensions With Stand(WxHxD)
442 x 285 x 145 mm
Stand Shape
Tabletop
Stand Colour
Black
LG 22LH480A-PT 22 inch LED Full HD - Video Features
Analog TV Reception Formats
PAL, SECAM
Video Formats Supported
DivX HD
Image Formats Supported
JPEG
LG 22LH480A-PT 22 inch LED Full HD - Audio Features
Audio Formats Supported
AAC, AC3(Dolby Digital), MP3, PCM
Output Per Speaker
7 W
Total Speaker Output
14 W
Other Smart Audio Features
Auto volume leveller: Balance
LG 22LH480A-PT 22 inch LED Full HD - Connectivity/Ports
1 Port
Headphone/Speaker output ports
1
RF Input(Analog Coaxial) Ports
LG 22LH480A-PT 22 inch LED Full HD - Smart TV Features
Games
LG 22LH480A-PT 22 inch LED Full HD - Remote Features
Touch Controls Present
LG 22LH480A-PT 22 inch LED Full HD - Power Supply
Voltage Requirement
100 - 240 V
Power Consmption Standby
0.3 W
Power Saving Mode
Exclusive Deals
Apple MacBook Air 2020 A2337 (Apple M1 Chip 13.3 Inch)- Refurbished
20%
Buy Now
Apple MacBook Air Mid 2017 A1466 (Intel Core i5 13.3 Inch)- Refurbished
48%
Buy Now
Apple MacBook Pro 2020 A2338 (Apple M1 Chip 13.3 Inch)- Refurbished
42%
Apple MacBook Pro 2022 A 2338 (Apple M2 chip 13.3 Inch)- Refurbished
45%
43%