LG 24LF458A 24 inch LED HD-Ready
4
Market Status
Discontinued
Avtar Singh
Mobile
55005
https://s3n.cashify.in/cashify/product/img/xhdpi/55005.png
/lg-24lf458a-24-inch-led-hd-ready-smart-tv-price-in-india
HD ready, Slim LED
3GP, Asf, AVI, FLV, MKV, MP4, TS, VOB, WEBM, WMV
Triple XD Engine
100 - 240 V
50 - 60 Hz
Model
24LF458A 24 inch LED HD-Ready TV
Market Status
Discontinued
Box Contents
Television, Remote, User Manual, Warranty Card.
LG 24LF458A 24 inch LED HD-Ready - Display
Slim LED
Local Dimming
Ultra Slim TV
Other Display Features
Triple XD Engine
LG 24LF458A 24 inch LED HD-Ready - Physical Design
Weight With Stand
3.5 Kg
Dimensions With Stand(WxHxD)
556 x 343.1 x 53.1 mm
Dimensions Without Stand(WxHxD)
556 x 384.3 x 140.6 mm
Stand Material
Plastic
Stand Colour
Black
LG 24LF458A 24 inch LED HD-Ready - Video Features
Video Formats Supported
Image Formats Supported
JPEG
Upscaling
LG 24LF458A 24 inch LED HD-Ready - Audio Features
Sound Type
Stereo
Audio Formats Supported
AAC, AC3(Dolby Digital), MP3, MPEG, PCM
Output Per Speaker
10 W
Total Speaker Output
20 W
Speaker Frequency Range
50 - 60 Hz
LG 24LF458A 24 inch LED HD-Ready - Connectivity/Ports
USB Ports
1(Side)
HDMI Ports
1(Rear)
RF Input(Analog Coaxial) Ports
1(Rear)
Composite Input(Audio VIdeo Cable) Ports
NFC Ports
LG 24LF458A 24 inch LED HD-Ready - Smart TV Features
Voice Recognition
LG 24LF458A 24 inch LED HD-Ready - Remote Features
Touch Controls Present
LG 24LF458A 24 inch LED HD-Ready - Power Supply
Voltage Requirement
100 - 240 V
Frequency Requirement
50 - 60 Hz
Power Consmption Standby
0.3 W
43%
Buy Now
45%
Buy Now
Apple MacBook Pro 2020 A2338 (Apple M1 Chip 13.3 Inch)- Refurbished
42%
17%