LG 32LF515A 32 inch LED HD-Ready
4
Market Status
Out of Stock
Avtar Singh
View All
Mobile
52934
https://s3n.cashify.in/cashify/product/img/xhdpi/52934.png
/lg-32lf515a-32-inch-led-hd-ready-smart-tv-price-in-india
LG
32 Inch
HD ready, Slim LED
3GP, Asf, AVI, FLV, MKV, MP4, TS, VOB, WEBM, WMV
Triple XD Engine
178 Degrees
100 - 240 V
50 - 60 Hz
Joystick
Auto volume leveller: Balance, Clear Voice 2
Model
32LF515A 32 inch LED HD-Ready TV
Market Status
Out of Stock
Box Contents
Television, Remote Control, Batteries, Power Cord, User Manual, Warranty Card
LG 32LF515A 32 inch LED HD-Ready - Display
LED Backlight Type
Slim LED
Local Dimming
No
Aspect Ratio
Horizontal Viewing Angles
178 Degrees
Vertical Viewing Angles
Other Display Features
Triple XD Engine
LG 32LF515A 32 inch LED HD-Ready - Physical Design
Colour
Black
Weight Without Stand
5.7 Kg
Weight With Stand
6.8 Kg
Dimensions With Stand(WxHxD)
731 x 541 x 212.1 mm
Dimensions Without Stand(WxHxD)
731 x 442 x 56.5 mm
Stand Colour
Black
LG 32LF515A 32 inch LED HD-Ready - Video Features
Analog TV Reception Formats
PAL, NTSC, SECAM
Video Formats Supported
Image Formats Supported
JPEG
Upscaling
No
LG 32LF515A 32 inch LED HD-Ready - Audio Features
Sound Type
2.0,Stereo
Audio Formats Supported
AAC, AC3(Dolby Digital), MP3, MPEG, PCM
Output Per Speaker
10 W
Total Speaker Output
20 W
Speaker Frequency Range
50 - 60 Hz
Other Smart Audio Features
LG 32LF515A 32 inch LED HD-Ready - Connectivity/Ports
HDMI Ports
1(Side), 1(Rear)
RF Input(Analog Coaxial) Ports
1(Rear)
Component Output(RGB Input) Ports
1(Rear)
Composite Input(Audio VIdeo Cable) Ports
2(Rear)
LG 32LF515A 32 inch LED HD-Ready - Smart TV Features
Other Smart Features
Joystick
LG 32LF515A 32 inch LED HD-Ready - Remote Features
Touch Controls Present
LG 32LF515A 32 inch LED HD-Ready - Power Supply
Voltage Requirement
100 - 240 V
Frequency Requirement
50 - 60 Hz
Power Consmption Standby
0.3 W
Exclusive Deals
Apple MacBook Pro 2022 A 2338 (Apple M2 chip 13.3 Inch)- Refurbished
45%
Buy Now
43%
Buy Now
Apple MacBook Pro 2020 A2338 (Apple M1 Chip 13.3 Inch)- Refurbished
42%
17%
Apple MacBook Air 2019 A1932 (Intel Core i5 13.3 Inch)- Refurbished
53%