LG 32LH518A 32 inch LED Full HD
4
Market Status
Discontinued
Avtar Singh
View All
Mobile
53813
https://s3n.cashify.in/cashify/product/img/xhdpi/53813.png
/lg-32lh518a-32-inch-led-full-hd-smart-tv-price-in-india
LG
32 Inch
Full HD, Slim LED
178 Degrees
100 - 240 V
Model
32LH518A 32 inch LED Full HD TV
Market Status
Discontinued
Warranty
1 Year
Box Contents
Television, Remote Control, Batteries, User Manual, Warranty Card
LG 32LH518A 32 inch LED Full HD - Display
Display Resolution
Full HD
Triple XD Engine
LG 32LH518A 32 inch LED Full HD - Physical Design
Stand Shape
Y Shape
LG 32LH518A 32 inch LED Full HD - Video Features
Analog TV Reception Formats
PAL, NTSC, SECAM
Image Formats Supported
JPEG
LG 32LH518A 32 inch LED Full HD - Audio Features
Audio Formats Supported
AAC, AC3(Dolby Digital), MP3, MPEG, PCM
Output Per Speaker
10 W
Total Speaker Output
20 W
Other Smart Audio Features
Auto volume leveller: Balance
LG 32LH518A 32 inch LED Full HD - Connectivity/Ports
USB Ports
1 Port
HDMI Ports
1 Port
Headphone/Speaker output ports
1
RF Input(Analog Coaxial) Ports
LG 32LH518A 32 inch LED Full HD - Smart TV Features
Yes
LG 32LH518A 32 inch LED Full HD - Remote Features
Touch Controls Present
LG 32LH518A 32 inch LED Full HD - Power Supply
Voltage Requirement
100 - 240 V
Power Consmption Standby
0.3 W
48%
Buy Now
Apple MacBook Pro 2022 A 2338 (Apple M2 chip 13.3 Inch)- Refurbished
45%
Buy Now
Apple MacBook Pro 2020 A2338 (Apple M1 Chip 13.3 Inch)- Refurbished
42%
43%
17%