LG 32LR686BPSA 32 inch (81 cm) LED HD-Ready
Suresh Joshi
Mobile
https://s3n.cashify.in/cashify/product/img/xhdpi/13514329-8547.jpg
/lg-32lr686bpsa-32-inch-81-cm-led-hd-ready-smart-tv-price-in-india
HD ready, Direct LED
100 - 240 V
50 - 60 Hz, 50 W
AirPlay, Display Mirroring, Web OS
Model
32LR686BPSA
Box Contents
Television, Remote, Table Mount Stand, Wall Mount, User Manual, Warranty Card
LG 32LR686BPSA 32 inch (81 cm) LED HD-Ready - Display
HD ready
LED Backlight Type
Direct LED
Refresh Rate
60 Hz
Aspect Ratio
Other Display Features
HDR (High Dynamic Range)
LG 32LR686BPSA 32 inch (81 cm) LED HD-Ready - Physical Design
Weight Without Stand
4.29 Kg
Stand Colour
Black
LG 32LR686BPSA 32 inch (81 cm) LED HD-Ready - Video Features
Upscaling
Yes
LG 32LR686BPSA 32 inch (81 cm) LED HD-Ready - Audio Features
Audio Formats Supported
AAC, AC3(Dolby Digital), EAC3, HEAAC, MP3, WMA
No. of Speakers
2
Output Per Speaker
10 W
Total Speaker Output
20 W
Speaker Frequency Range
50 - 60 Hz
LG 32LR686BPSA 32 inch (81 cm) LED HD-Ready - Connectivity/Ports
1
Ethernet Sockets
LG 32LR686BPSA 32 inch (81 cm) LED HD-Ready - Smart TV Features
Bluetooth
Bluetooth Version
5
Inbuilt Apps
Yes, Netflix, Prime Video, Youtube, Hotstar
Voice Recognition
Other Smart Features
LG 32LR686BPSA 32 inch (81 cm) LED HD-Ready - Remote Features
Cell Requirement
2 AA
Internet Access
Other Remote Features
Magic Remote
LG 32LR686BPSA 32 inch (81 cm) LED HD-Ready - Power Supply
Voltage Requirement
100 - 240 V
Frequency Requirement
50 - 60 Hz
Power Consmption Running
50 W
Power Consmption Standby
0.5 W
Exclusive Deals
17%
Buy Now
Apple MacBook Pro 2022 A2338 (Apple M2 chip 13.3 Inch)- Refurbished
43%
Buy Now
45%
Apple MacBook Pro 2020 A2338 (Apple M1 Chip 13.3 Inch)- Refurbished
42%