Motorola 32HDGDMBSXP 32 inch (81 cm) LED HD-Ready
Score
Market Status
Available
Compare
Share:
2.5
Suresh Joshi
3
to
10599
View All
Mobile
82104
https://s3n.cashify.in/cashify/product/img/xhdpi/38897d0b-0e2d.jpg
/motorola-32hdgdmbsxp-32-inch-81-cm-led-hd-ready-smart-tv-price-in-india
Motorola
https://schema.org/InStock
Wed May 13 2026
Starting Price
View all prices
Quad Core
Yes, Netflix, Prime Video, Disney+Hotstar, Youtube, Display Mirroring, Android
32 Inch (81.28 cm, Ideal for 4-8 feet viewing distance)
HD ready
178 Degrees
16:09, 60 Hz
100 - 240 V
50 - 60 Hz
Display Mirroring, Android
Brand
Motorola
Model
32HDGDMBSXP
Market Status
Available
Warranty
1 Year
Box Contents
Television, Remote, Table Stand, Wall Mount, User Manual, Warranty Card
Motorola 32HDGDMBSXP 32 inch (81 cm) LED HD-Ready - Display
Display Type
LED
Display Size (Diagonal)
Display Resolution
HD ready
Refresh Rate
60 Hz
Aspect Ratio
Horizontal Viewing Angles
178 Degrees
Vertical Viewing Angles
Other Display Features
HDR (High Dynamic Range)
Motorola 32HDGDMBSXP 32 inch (81 cm) LED HD-Ready - Physical Design
Stand Colour
Black
Motorola 32HDGDMBSXP 32 inch (81 cm) LED HD-Ready - Audio Features
No. of Speakers
2
Output Per Speaker
10 W
Total Speaker Output
20 W
Speaker Frequency Range
50 - 60 Hz
Motorola 32HDGDMBSXP 32 inch (81 cm) LED HD-Ready - Connectivity/Ports
USB Ports
2(Side)
USB Supports
Audio, Video, Image
HDMI Ports
3(Side)
Motorola 32HDGDMBSXP 32 inch (81 cm) LED HD-Ready - Smart TV Features
Yes
Miracast/Screen Mirroring Support
Bluetooth
Processor Type
Quad Core
Inbuilt Apps
Yes, Netflix, Prime Video, Disney+Hotstar, Youtube
Other Smart Features
Display Mirroring, Android
Motorola 32HDGDMBSXP 32 inch (81 cm) LED HD-Ready - Remote Features
Cell Requirement
2 AAA
Motorola 32HDGDMBSXP 32 inch (81 cm) LED HD-Ready - Power Supply
Voltage Requirement
100 - 240 V
Frequency Requirement
50 - 60 Hz
Power Consmption Standby
0.5 W
Exclusive Deals
Apple MacBook Pro 2022 A 2338 (Apple M2 chip 13.3 Inch)- Refurbished
45%
Buy Now
17%
Buy Now
43%
Apple MacBook Pro 2020 A2338 (Apple M1 Chip 13.3 Inch)- Refurbished
42%