Motorola 32HDGQMVS2Q 32 inch (81 cm) QLED HD-Ready
Release Date
24
Mar
25
Suresh Joshi
Mobile
https://s3n.cashify.in/cashify/product/img/xhdpi/b855c23b-5b7e.jpg
/motorola-32hdgqmvs2q-32-inch-81-cm-qled-hd-ready-smart-tv-price-in-india
Motorola
https://schema.org/InStock
Mon May 11 2026
Starting Price
View all prices
Quad Core
Netflix, Youtube, Hotstar, Prime Video, Display Mirroring, Android
32 Inch (81.28 cm, Ideal for 4-8 feet viewing distance)
HD ready, Direct LED
178 Degrees
60 Hz
100 - 240 V
50 - 60 Hz, 60 W
Display Mirroring, Android
Model
32HDGQMVS2Q
Market Status
Available
Launch Date
24-Mar-25
Box Contents
Television, Remote, Table Mount Stand,User Manual, Warranty Card
Motorola 32HDGQMVS2Q 32 inch (81 cm) QLED HD-Ready - Display
Display Type
QLED
HD ready
LED Backlight Type
Direct LED
Refresh Rate
60 Hz
Brightness
300 Nits
Vertical Viewing Angles
Motorola 32HDGQMVS2Q 32 inch (81 cm) QLED HD-Ready - Physical Design
Weight With Stand
3.7 Kg
Motorola 32HDGQMVS2Q 32 inch (81 cm) QLED HD-Ready - Audio Features
Sound Technology
Dolby Audio
Total Speaker Output
20 W
Speaker Frequency Range
50 - 60 Hz
Motorola 32HDGQMVS2Q 32 inch (81 cm) QLED HD-Ready - Connectivity/Ports
USB Ports
2(Rear)
HDMI Ports
HDMI (3 Rear)
Digital/Optical Audio Output Ports
1
Motorola 32HDGQMVS2Q 32 inch (81 cm) QLED HD-Ready - Smart TV Features
Bluetooth
Processor Type
Quad Core
Inbuilt Apps
Netflix, Youtube, Hotstar, Prime Video
Other Smart Features
Display Mirroring, Android
Motorola 32HDGQMVS2Q 32 inch (81 cm) QLED HD-Ready - Remote Features
Remote Type
RF (Radio frequency)
Cell Requirement
2 AAA
Internet Access
Motorola 32HDGQMVS2Q 32 inch (81 cm) QLED HD-Ready - Power Supply
Voltage Requirement
100 - 240 V
Frequency Requirement
50 - 60 Hz
Power Consmption Running
60 W
Power Consmption Standby
0.5 W
Exclusive Deals
Apple MacBook Pro 2022 A2338 (Apple M2 chip 13.3 Inch)- Refurbished
43%
Buy Now
Apple MacBook Pro 2020 A2338 (Apple M1 Chip 13.3 Inch)- Refurbished
42%
Buy Now
45%
17%