Motorola 32SAFHDM 32 inch LED HD-Ready
4
Market Status
Available
Compare
Share:
Avtar Singh
View All
Mobile
https://s3n.cashify.in/cashify/product/img/xhdpi/51480.png
/motorola-32safhdm-32-inch-led-hd-ready-smart-tv-price-in-india
Motorola
https://schema.org/InStock
Wed May 13 2026
Starting Price
View all prices
Quad Core
32 Inch
HD ready
MPEG-4
HDR (High Dynamic Range), 1200:01:00
178 Degrees
16:09, 60 Hz
100 - 240 V
60 W
Single Band, Auto volume leveller: Balance
Brand
Motorola
Model
32SAFHDM 32 inch LED HD-Ready TV
Market Status
Available
Warranty
1 Year
Box Contents
Motorola 32SAFHDM 32 inch LED HD-Ready - Display
Display Type
LED
Display Size (Diagonal)
32 Inch
Display Resolution
HD ready
Refresh Rate
60 Hz
Brightness
300 Nits
Contrast Ratio
Aspect Ratio
Horizontal Viewing Angles
178 Degrees
Vertical Viewing Angles
3D TV
No
Curved TV
No
Ultra Slim TV
Other Display Features
HDR (High Dynamic Range)
Motorola 32SAFHDM 32 inch LED HD-Ready - Physical Design
Colour
Black
Weight Without Stand
3.85 Kg
Weight With Stand
4 Kg
Dimensions With Stand(WxHxD)
720.4 x 474.51 x 182 mm
Dimensions Without Stand(WxHxD)
720.4 x 447.6 x 88.06 mm
Stand Shape
Tabletop
Stand Weight
0.15 Kg
Stand Colour
Black
Wall Mount Colour
Motorola 32SAFHDM 32 inch LED HD-Ready - Video Features
Analog TV Reception Formats
PAL, NTSC, SECAM
Video Formats Supported
MPEG-4
Image Formats Supported
JPEG
Motorola 32SAFHDM 32 inch LED HD-Ready - Audio Features
Sound Type
2
Audio Formats Supported
AC3(Dolby Digital), MP3
No. of Speakers
2
Output Per Speaker
10 W
Total Speaker Output
20 W
Other Smart Audio Features
Auto volume leveller: Balance
Motorola 32SAFHDM 32 inch LED HD-Ready - Connectivity/Ports
USB Ports
2 Ports
USB Supports
Audio, Video, Image
HDMI Ports
2(Side)
Digital/Optical Audio Output Ports
2(Side)
RF Input(Analog Coaxial) Ports
1
Ethernet Sockets
1
NFC Ports
Motorola 32SAFHDM 32 inch LED HD-Ready - Smart TV Features
Yes
Band Support
Single Band
WiFi-Direct Support
Miracast/Screen Mirroring Support
Bluetooth
Processor Type
Quad Core
Inbuilt Apps
Yes, Netflix, Youtube, Hotstar Prime
Facebook and Social Media Integration
Games
Camera
Microphone
Gesture Recognition
Facial Recognition
Voice Recognition
Other Smart Features
Motorola 32SAFHDM 32 inch LED HD-Ready - Remote Features
Cell Requirement
2 AAA
Internet Access
Universal Control Present
Touch Controls Present
Other Remote Features
Smart Control
Motorola 32SAFHDM 32 inch LED HD-Ready - Power Supply
Voltage Requirement
100 - 240 V
Power Consmption Running
60 W
Power Consmption Standby
0.5 W
Power Saving Mode
Exclusive Deals
Apple MacBook Pro 2022 A 2338 (Apple M2 chip 13.3 Inch)- Refurbished
45%
Buy Now
17%
Buy Now
43%
Apple MacBook Pro 2020 A2338 (Apple M1 Chip 13.3 Inch)- Refurbished
42%