Motorola Envision 32HDADMWKBE 32 inch (81 cm) LED HD-Ready
Score
Market Status
Available
Compare
Share:
2.4
Suresh Joshi
Mobile
76704
https://s3n.cashify.in/cashify/product/img/xhdpi/cbe00870-966d.jpg
/motorola-envision-32hdadmwkbe-32-inch-81-cm-led-hd-ready-smart-tv-price-in-india
Motorola
https://schema.org/InStock
Tue May 12 2026
Starting Price
View all prices
32 Inch (81.28 cm)
HD ready
178 Degrees
60 Hz
100 - 240 V
50 - 60 Hz
Brand
Motorola
Model
Envision 32HDADMWKBE
Market Status
Available
Warranty
3 Years
Box Contents
1 Unit TV, User Manual, Remote, Mini AV Cable, 2 Stand, AAA Batteries, 4 Screws
Motorola Envision 32HDADMWKBE 32 inch (81 cm) LED HD-Ready - Display
Display Type
LED
Display Size (Diagonal)
32 Inch (81.28 cm)
Display Resolution
HD ready
Refresh Rate
60 Hz
Brightness
270 Nits
Horizontal Viewing Angles
178 Degrees
Vertical Viewing Angles
Motorola Envision 32HDADMWKBE 32 inch (81 cm) LED HD-Ready - Physical Design
Stand Colour
Black
Motorola Envision 32HDADMWKBE 32 inch (81 cm) LED HD-Ready - Audio Features
Sound Technology
Dolby Audio
No. of Speakers
2
Total Speaker Output
20 W
Speaker Frequency Range
50 - 60 Hz
Motorola Envision 32HDADMWKBE 32 inch (81 cm) LED HD-Ready - Connectivity/Ports
USB Ports
2(Rear)
USB Supports
Audio, Video, Image
HDMI Ports
2(Rear)
Motorola Envision 32HDADMWKBE 32 inch (81 cm) LED HD-Ready - Smart TV Features
Yes
Miracast/Screen Mirroring Support
Inbuilt Apps
Yes, Netflix, Prime Video, Disney+Hotstar, Youtube
Motorola Envision 32HDADMWKBE 32 inch (81 cm) LED HD-Ready - Remote Features
Cell Requirement
2 AAA
Motorola Envision 32HDADMWKBE 32 inch (81 cm) LED HD-Ready - Power Supply
Voltage Requirement
100 - 240 V
Frequency Requirement
50 - 60 Hz
Power Consmption Standby
0.5 W
Exclusive Deals
Apple Macbook Air 2025 A3240 (Apple M4 13.3 Inch)- Refurbished
39%
Buy Now
Apple MacBook Pro 2022 A2338 (Apple M2 chip 13.3 Inch)- Refurbished
43%
Buy Now
Apple MacBook Pro 2020 A2338 (Apple M1 Chip 13.3 Inch)- Refurbished
42%
45%
17%