Motorola EnvisionX 32HDGDMWSBE 32 inch (81 cm) LED HD-Ready
Score
Share:
2.6
Suresh Joshi
3
to
11990
View All
Mobile
78977
https://s3n.cashify.in/cashify/product/img/xhdpi/414e19f8-efc3.jpg
/motorola-envisionx-32hdgdmwsbe-32-inch-81-cm-led-hd-ready-smart-tv-price-in-india
Motorola
https://schema.org/InStock
Wed May 13 2026
HD ready, Direct LED
178 Degrees
16:09, 60 Hz
100 - 240 V
50 - 60 Hz, 55 W
Android
Dual Band
Model
EnvisionX 32HDGDMWSBE
Box Contents
Television, Remote, Table Stand, Wall Mount, User Manual, Warranty Card
Motorola EnvisionX 32HDGDMWSBE 32 inch (81 cm) LED HD-Ready - Display
Display Type
LED
HD ready
LED Backlight Type
Direct LED
Refresh Rate
60 Hz
Brightness
250 Nits
Aspect Ratio
Vertical Viewing Angles
Motorola EnvisionX 32HDGDMWSBE 32 inch (81 cm) LED HD-Ready - Physical Design
Stand Colour
Black
Motorola EnvisionX 32HDGDMWSBE 32 inch (81 cm) LED HD-Ready - Audio Features
No. of Speakers
2
Output Per Speaker
10 W
Total Speaker Output
20 W
Speaker Frequency Range
50 - 60 Hz
Motorola EnvisionX 32HDGDMWSBE 32 inch (81 cm) LED HD-Ready - Connectivity/Ports
USB Ports
2(Side)
HDMI Ports
3(Side)
Motorola EnvisionX 32HDGDMWSBE 32 inch (81 cm) LED HD-Ready - Smart TV Features
Yes
Band Support
Dual Band
Inbuilt Apps
Yes, Netflix, Prime Video, Disney+Hotstar, Youtube
Voice Recognition
Other Smart Features
Android
Motorola EnvisionX 32HDGDMWSBE 32 inch (81 cm) LED HD-Ready - Remote Features
Cell Requirement
2 AAA
Internet Access
Other Remote Features
Smart Control
Motorola EnvisionX 32HDGDMWSBE 32 inch (81 cm) LED HD-Ready - Power Supply
Voltage Requirement
100 - 240 V
Frequency Requirement
50 - 60 Hz
Power Consmption Running
55 W
Power Consmption Standby
0.5 W
Exclusive Deals
Apple MacBook Pro 2022 A 2338 (Apple M2 chip 13.3 Inch)- Refurbished
45%
Buy Now
17%
Buy Now
43%
Apple MacBook Pro 2020 A2338 (Apple M1 Chip 13.3 Inch)- Refurbished
42%