Motorola EnvisionX 32HDGQMWSTQ 32 inch (81 cm) QLED HD-Ready
Score
Share:
2.4
Suresh Joshi
View All
Mobile
84067
https://s3n.cashify.in/cashify/product/img/xhdpi/642ee64d-7e75.jpg
/motorola-envisionx-32hdgqmwstq-32-inch-81-cm-qled-hd-ready-smart-tv-price-in-india
Motorola
https://schema.org/InStock
Tue May 12 2026
Starting Price
View all prices
Quad Core
Yes, Netflix, Prime Video, Disney+Hotstar, Youtube, Display Mirroring, Android
32 Inch (81.28 cm, Ideal for 4-8 feet viewing distance)
HD ready, Direct LED
178 Degrees
16:09, 60 Hz
110 - 240 V
50 - 60 Hz
Display Mirroring, Android
Model
EnvisionX 32HDGQMWSTQ 32 inch (81 cm) QLED HD-Ready TV
Box Contents
Television, Remote, Table Mount Stand, Wall Mount, User Manual, Warranty Card
Motorola EnvisionX 32HDGQMWSTQ 32 inch (81 cm) QLED HD-Ready - Display
Display Type
QLED
HD ready
LED Backlight Type
Direct LED
Refresh Rate
60 Hz
Aspect Ratio
Vertical Viewing Angles
Motorola EnvisionX 32HDGQMWSTQ 32 inch (81 cm) QLED HD-Ready - Audio Features
No. of Speakers
2
Output Per Speaker
10 W
Total Speaker Output
20 W
Speaker Frequency Range
50 - 60 Hz
Motorola EnvisionX 32HDGQMWSTQ 32 inch (81 cm) QLED HD-Ready - Connectivity/Ports
USB Ports
2(Side)
HDMI Ports
3(Side)
Motorola EnvisionX 32HDGQMWSTQ 32 inch (81 cm) QLED HD-Ready - Smart TV Features
Bluetooth
Processor Type
Quad Core
Inbuilt Apps
Yes, Netflix, Prime Video, Disney+Hotstar, Youtube
Other Smart Features
Display Mirroring, Android
Motorola EnvisionX 32HDGQMWSTQ 32 inch (81 cm) QLED HD-Ready - Remote Features
Remote Type
RF (Radio frequency)
Cell Requirement
2 AAA
Internet Access
Other Remote Features
Smart Control
Motorola EnvisionX 32HDGQMWSTQ 32 inch (81 cm) QLED HD-Ready - Power Supply
Voltage Requirement
110 - 240 V
Frequency Requirement
50 - 60 Hz
Power Consmption Standby
0.5 W
Exclusive Deals
Apple Macbook Air 2025 A3240 (Apple M4 13.3 Inch)- Refurbished
39%
Buy Now
Apple MacBook Pro 2022 A2338 (Apple M2 chip 13.3 Inch)- Refurbished
43%
Buy Now
Apple MacBook Pro 2020 A2338 (Apple M1 Chip 13.3 Inch)- Refurbished
42%
17%
45%