Motorola EnvisionX 43UHDGQMWSTQ 43 inch (109 cm) QLED 4K
Score
Share:
3.0
Suresh Joshi
3
to
22999
View All
Mobile
84066
https://s3n.cashify.in/cashify/product/img/xhdpi/2b08593b-aa16.jpg
/motorola-envisionx-43uhdgqmwstq-43-inch-109-cm-qled-4k-smart-tv-price-in-india
Motorola
https://schema.org/InStock
Tue May 12 2026
Quad Core
Yes, Netflix, Prime Video, Disney+Hotstar, Youtube, Display Mirroring, Android
43 Inch (109.22 cm, Ideal for 5-10 feet viewing distance)
4K, Direct LED
178 Degrees
16:09, 60 Hz
110 - 240 V
50 - 60 Hz
Display Mirroring, Android
Model
EnvisionX 43UHDGQMWSTQ 43 inch (109 cm) QLED 4K TV
Warranty
1 Year
Box Contents
Television, Remote, Table Mount Stand, Wall Mount, User Manual, Warranty Card
Motorola EnvisionX 43UHDGQMWSTQ 43 inch (109 cm) QLED 4K - Display
Display Type
QLED
Display Size (Diagonal)
Display Resolution
4K
LED Backlight Type
Direct LED
Refresh Rate
60 Hz
Aspect Ratio
Vertical Viewing Angles
Motorola EnvisionX 43UHDGQMWSTQ 43 inch (109 cm) QLED 4K - Audio Features
No. of Speakers
2
Output Per Speaker
10 W
Total Speaker Output
20 W
Speaker Frequency Range
50 - 60 Hz
Motorola EnvisionX 43UHDGQMWSTQ 43 inch (109 cm) QLED 4K - Connectivity/Ports
USB Ports
2(Side)
HDMI Ports
3(Rear)
Motorola EnvisionX 43UHDGQMWSTQ 43 inch (109 cm) QLED 4K - Smart TV Features
Yes
Miracast/Screen Mirroring Support
Bluetooth
Voice Recognition
Other Smart Features
Display Mirroring, Android
Motorola EnvisionX 43UHDGQMWSTQ 43 inch (109 cm) QLED 4K - Remote Features
Cell Requirement
2 AAA
Internet Access
Motorola EnvisionX 43UHDGQMWSTQ 43 inch (109 cm) QLED 4K - Power Supply
Voltage Requirement
110 - 240 V
Frequency Requirement
50 - 60 Hz
Power Consmption Standby
0.5 W
Exclusive Deals
Apple Macbook Air 2025 A3240 (Apple M4 13.3 Inch)- Refurbished
39%
Buy Now
Apple MacBook Pro 2022 A2338 (Apple M2 chip 13.3 Inch)- Refurbished
43%
Buy Now
Apple MacBook Pro 2020 A2338 (Apple M1 Chip 13.3 Inch)- Refurbished
42%
17%
45%