Motorola EnvisionX 65UHDGQMWS5Q 65 inch (165 cm) QLED 4K
Score
Share:
3.5
Suresh Joshi
View All
Mobile
77327
https://s3n.cashify.in/cashify/product/img/xhdpi/d8290fa5-10be.jpg
/motorola-envisionx-65uhdgqmws5q-65-inch-165-cm-qled-4k-smart-tv-price-in-india
Motorola
https://schema.org/InStock
Wed May 13 2026
Quad Core
Yes, Netflix, Prime Video, Disney+Hotstar, Youtube, Android
65 Inch (165.1 cm)
4K
178 Degrees
60 Hz
100 - 240 V
50 - 60 Hz
Android
Model
EnvisionX 65UHDGQMWS5Q
Box Contents
Television, Remote, Table Stand, Wall Mount, User Manual, Warranty Card
Motorola EnvisionX 65UHDGQMWS5Q 65 inch (165 cm) QLED 4K - Display
Display Type
QLED
Display Size (Diagonal)
65 Inch (165.1 cm)
Refresh Rate
60 Hz
Brightness
350 Nits
Horizontal Viewing Angles
178 Degrees
Vertical Viewing Angles
Motorola EnvisionX 65UHDGQMWS5Q 65 inch (165 cm) QLED 4K - Physical Design
Stand Colour
Grey
Motorola EnvisionX 65UHDGQMWS5Q 65 inch (165 cm) QLED 4K - Audio Features
Sound Technology
Dolby Atmos
Output Per Speaker
10 W
Total Speaker Output
20 W
Speaker Frequency Range
50 - 60 Hz
Motorola EnvisionX 65UHDGQMWS5Q 65 inch (165 cm) QLED 4K - Connectivity/Ports
3(Side)
Motorola EnvisionX 65UHDGQMWS5Q 65 inch (165 cm) QLED 4K - Smart TV Features
Yes
Miracast/Screen Mirroring Support
Bluetooth
Inbuilt Apps
Yes, Netflix, Prime Video, Disney+Hotstar, Youtube
Other Smart Features
Android
Motorola EnvisionX 65UHDGQMWS5Q 65 inch (165 cm) QLED 4K - Remote Features
Cell Requirement
2 AAA
Internet Access
No
Other Remote Features
Smart Control
Motorola EnvisionX 65UHDGQMWS5Q 65 inch (165 cm) QLED 4K - Power Supply
Voltage Requirement
100 - 240 V
Frequency Requirement
50 - 60 Hz
Power Consmption Standby
0.5 W
Exclusive Deals
Apple MacBook Pro 2022 A 2338 (Apple M2 chip 13.3 Inch)- Refurbished
45%
Buy Now
17%
Buy Now
43%
Apple MacBook Pro 2020 A2338 (Apple M1 Chip 13.3 Inch)- Refurbished
42%