Motorola EnvisionX Spectra 65UHDGMMWKRQ 65 inch (165 cm) Mini LED 4K
Suresh Joshi
Mobile
https://s3n.cashify.in/cashify/product/img/xhdpi/bcfac55c-c568.jpg
/motorola-envisionx-spectra-65uhdgmmwkrq-65-inch-165-cm-mini-led-4k-smart-tv-price-in-india
Motorola
https://schema.org/InStock
Tue May 12 2026
Quad Core
Yes, Netflix, Prime Video, Disney+Hotstar, Display Mirroring, Android
65 Inch (165.1 cm, Ideal for 8-15 or Above feet viewing distance)
4K
110 - 240 V
50 - 60 Hz
Display Mirroring, Android
Dolby Atmos
Model
EnvisionX Spectra 65UHDGMMWKRQ
Box Contents
Television, Remote, Table Mount Stand, Wall Mount, User Manual, Warranty Card
Motorola EnvisionX Spectra 65UHDGMMWKRQ 65 inch (165 cm) Mini LED 4K - Display
Display Type
LED
Display Size (Diagonal)
Refresh Rate
60 Hz
Other Display Features
HDR (High Dynamic Range)
Motorola EnvisionX Spectra 65UHDGMMWKRQ 65 inch (165 cm) Mini LED 4K - Physical Design
Weight With Stand
24.82 Kg
Motorola EnvisionX Spectra 65UHDGMMWKRQ 65 inch (165 cm) Mini LED 4K - Audio Features
Sound Technology
Dolby Atmos
Output Per Speaker
10 W
Total Speaker Output
20 W
Speaker Frequency Range
50 - 60 Hz
Other Smart Audio Features
Motorola EnvisionX Spectra 65UHDGMMWKRQ 65 inch (165 cm) Mini LED 4K - Connectivity/Ports
3(Side)
Motorola EnvisionX Spectra 65UHDGMMWKRQ 65 inch (165 cm) Mini LED 4K - Smart TV Features
Inbuilt Apps
Yes, Netflix, Prime Video, Disney+Hotstar
Games
Voice Recognition
Other Smart Features
Display Mirroring, Android
Motorola EnvisionX Spectra 65UHDGMMWKRQ 65 inch (165 cm) Mini LED 4K - Remote Features
Cell Requirement
2 AAA
Internet Access
Other Remote Features
Smart Control
Motorola EnvisionX Spectra 65UHDGMMWKRQ 65 inch (165 cm) Mini LED 4K - Power Supply
Voltage Requirement
110 - 240 V
Frequency Requirement
50 - 60 Hz
Power Consmption Standby
0.5 W
Exclusive Deals
Apple Macbook Air 2025 A3240 (Apple M4 13.3 Inch)- Refurbished
39%
Buy Now
Apple MacBook Pro 2022 A2338 (Apple M2 chip 13.3 Inch)- Refurbished
43%
Buy Now
Apple MacBook Air Mid 2017 A1466 (Intel Core i5 13.3 Inch)- Refurbished
48%
Apple MacBook Pro 2020 A2338 (Apple M1 Chip 13.3 Inch)- Refurbished
42%
17%