Panasonic VIERA TH-32F205DX 32 inch LED Full HD
Market Status
Discontinued
Compare
Share:
Avtar Singh
View All
Mobile
53086
https://s3n.cashify.in/cashify/product/img/xhdpi/53086.png
/panasonic-viera-th-32f205dx-32-inch-led-full-hd-smart-tv-price-in-india
Panasonic
32 Inch
Full HD
AVI, MKV, MPEG, MPEG-4, WMV
178 Degrees
100 - 240 V
Brand
Panasonic
Model
VIERA TH-32F205DX 32 inch LED Full HD TV
Market Status
Discontinued
Warranty
1 Year
Box Contents
Panasonic VIERA TH-32F205DX 32 inch LED Full HD - Display
Display Type
LED
Display Size (Diagonal)
32 Inch
Display Resolution
Full HD
Local Dimming
No
Aspect Ratio
Horizontal Viewing Angles
178 Degrees
Vertical Viewing Angles
3D TV
No
Curved TV
Ultra Slim TV
Panasonic VIERA TH-32F205DX 32 inch LED Full HD - Physical Design
Colour
Black
Stand Shape
Y Shape
Stand Colour
Black
Panasonic VIERA TH-32F205DX 32 inch LED Full HD - Video Features
Analog TV Reception Formats
PAL, NTSC, SECAM
Video Formats Supported
AVI, MKV, MPEG, MPEG-4, WMV
Image Formats Supported
JPEG
Panasonic VIERA TH-32F205DX 32 inch LED Full HD - Audio Features
Sound Type
2
Audio Formats Supported
MP2, MP3, MPEG, WAV, WMA
No. of Speakers
2
Output Per Speaker
10 W
Total Speaker Output
20 W
Other Smart Audio Features
Auto volume leveller: Balance
Panasonic VIERA TH-32F205DX 32 inch LED Full HD - Connectivity/Ports
USB Ports
2 Ports
USB Supports
Audio, Video, Image
HDMI Ports
2 Ports
Headphone/Speaker output ports
1
RF Input(Analog Coaxial) Ports
Panasonic VIERA TH-32F205DX 32 inch LED Full HD - Smart TV Features
Smart TV
Games
Panasonic VIERA TH-32F205DX 32 inch LED Full HD - Remote Features
Cell Requirement
AAA
Universal Control Present
Touch Controls Present
Panasonic VIERA TH-32F205DX 32 inch LED Full HD - Power Supply
Voltage Requirement
100 - 240 V
Power Consmption Standby
0.5 W
Power Saving Mode
Yes
Exclusive Deals
Apple MacBook Air Mid 2017 A1466 (Intel Core i5 13.3 Inch)- Refurbished
42%
Buy Now
Apple MacBook Pro 2022 A 2338 (Apple M2 chip 13.3 Inch)- Refurbished
45%
Buy Now
Apple MacBook Pro 2020 A2338 (Apple M1 Chip 13.3 Inch)- Refurbished
42%
43%
17%