Samsung UA32D6000SM 32 inch LED Full HD
4
Market Status
Out of Stock
Compare
Share:
Avtar Singh
View All
Mobile
52666
https://s3n.cashify.in/cashify/product/img/xhdpi/52666.png
/samsung-ua32d6000sm-32-inch-led-full-hd-smart-tv-price-in-india
Samsung
32 Inch
Full HD
3GP, AVI, MP4, WMV
3D HyperReal Engine, Wide Colour Enhancer Plus
178 Degrees
100 - 240 V
100 W
AllShare, Connect Share, DLNA, Easylink (HDMI-CEC), SmartView, WiFi Direct, Future Ready
Auto volume leveller: Balance, SRS Sound system
Brand
Samsung
Model
UA32D6000SM 32 inch LED Full HD TV
Market Status
Out of Stock
Series
6
Warranty
1 Year
Box Contents
Samsung UA32D6000SM 32 inch LED Full HD - Display
Display Type
LED
Display Size (Diagonal)
32 Inch
Display Resolution
Full HD
Local Dimming
No
Aspect Ratio
Horizontal Viewing Angles
178 Degrees
Vertical Viewing Angles
3D TV
Yes
Ultra Slim TV
Yes
Clear Motion Rate
200 Hz
Other Display Features
Samsung UA32D6000SM 32 inch LED Full HD - Physical Design
Colour
Black
Weight Without Stand
7.3 Kg
Weight With Stand
10 Kg
Dimensions With Stand(WxHxD)
768 x 533.4 x 240 mm
Dimensions Without Stand(WxHxD)
768 x 475.3 x 29.9 mm
Stand Shape
Tabletop
Stand Weight
2.7 Kg
Stand Colour
Black
Samsung UA32D6000SM 32 inch LED Full HD - Video Features
Analog TV Reception Formats
PAL, NTSC, SECAM
Digital TV Reception Formats
DVB
Video Formats Supported
3GP, AVI, MP4, WMV
Image Formats Supported
JPEG
Samsung UA32D6000SM 32 inch LED Full HD - Audio Features
Sound Technology
Dolby Digital Plus, Dolby Pulse
Audio Formats Supported
AAC, AC3(Dolby Digital), MP3, WAV, WMA
No. of Speakers
2
Output Per Speaker
10 W
Total Speaker Output
20 W
Other Smart Audio Features
Samsung UA32D6000SM 32 inch LED Full HD - Connectivity/Ports
USB Ports
3 Ports
USB Supports
Audio, Video, Image
HDMI Ports
4 Ports
Digital/Optical Audio Output Ports
1(Side)
Headphone/Speaker output ports
1
Ethernet Sockets
NFC Ports
No
Samsung UA32D6000SM 32 inch LED Full HD - Smart TV Features
WiFi-Direct Support
Bluetooth
Inbuilt Apps
Facebook and Social Media Integration
Games
Camera
Voice Recognition
Other Smart Features
Samsung UA32D6000SM 32 inch LED Full HD - Remote Features
Remote Type
RF (Radio frequency)
Universal Control Present
Touch Controls Present
Samsung UA32D6000SM 32 inch LED Full HD - Power Supply
Voltage Requirement
100 - 240 V
Power Consmption Running
100 W
Power Consmption Standby
0.3 W
Power Saving Mode
Exclusive Deals
17%
Buy Now
Apple MacBook Pro 2022 A2338 (Apple M2 chip 13.3 Inch)- Refurbished
43%
Buy Now
45%
Apple MacBook Pro 2020 A2338 (Apple M1 Chip 13.3 Inch)- Refurbished
42%