Samsung UA32K5100AR 32 inch LED HD-Ready
4
Avtar Singh
Mobile
52586
https://s3n.cashify.in/cashify/product/img/xhdpi/52586.png
/samsung-ua32k5100ar-32-inch-led-hd-ready-smart-tv-price-in-india
Samsung
32 Inch
HD ready
MPEG-4
HyperReal Engine, Digital Clean View, Eco Sensor, Wide Colour Enhancer Plus
100 - 240 V
48 W
Connect Share
Auto volume leveller: Balance
Model
UA32K5100AR 32 inch LED HD-Ready TV
Series
5
Box Contents
Samsung UA32K5100AR 32 inch LED HD-Ready - Display
Display Resolution
HD ready
Local Dimming
Other Display Features
Samsung UA32K5100AR 32 inch LED HD-Ready - Physical Design
Weight Without Stand
4.7 Kg
Weight With Stand
4.8 Kg
Dimensions With Stand(WxHxD)
728.7 x 521.7 x 185.3 mm
Dimensions Without Stand(WxHxD)
728.7 x 468.8 x 78 mm
Stand Material
Metal
Stand Shape
Y Shape
Stand Weight
1 Kg
Stand Colour
Silver
Stand Features
Louvre Design
Samsung UA32K5100AR 32 inch LED HD-Ready - Video Features
Analog TV Reception Formats
PAL, SECAM
Video Formats Supported
MPEG-4
Image Formats Supported
JPEG
Samsung UA32K5100AR 32 inch LED HD-Ready - Audio Features
Sound Type
2
Sound Technology
Dolby Digital Plus
Audio Formats Supported
AC3(Dolby Digital), MP3
No. of Speakers
2
Output Per Speaker
10 W
Total Speaker Output
20 W
Other Smart Audio Features
Auto volume leveller: Balance
Samsung UA32K5100AR 32 inch LED HD-Ready - Connectivity/Ports
USB Ports
1 Port
HDMI Ports
2 Ports
Samsung UA32K5100AR 32 inch LED HD-Ready - Smart TV Features
Smart TV
Other Smart Features
Connect Share
Samsung UA32K5100AR 32 inch LED HD-Ready - Remote Features
Remote Type
RF (Radio frequency)
Universal Control Present
Touch Controls Present
Samsung UA32K5100AR 32 inch LED HD-Ready - Power Supply
Voltage Requirement
100 - 240 V
Power Consmption Running
48 W
Power Consmption Standby
0.3 W
Exclusive Deals
Apple MacBook Pro 2022 A 2338 (Apple M2 chip 13.3 Inch)- Refurbished
45%
Buy Now
17%
Buy Now
43%
Apple MacBook Pro 2020 A2338 (Apple M1 Chip 13.3 Inch)- Refurbished
42%