Samsung UA32N4100AR 32 inch LED HD-Ready
4
Avtar Singh
Mobile
https://s3n.cashify.in/cashify/product/img/xhdpi/52324.png
/samsung-ua32n4100ar-32-inch-led-hd-ready-smart-tv-price-in-india
HD ready
M4V, MKV, MOV, MP4, MPEG, MPEG-4, WMV
HyperReal Engine, Digital Clean View, Eco Sensor
178 Degrees
100 - 240 V
59 W
Connect Share, Display Mirroring, MHL, Screen Casting, SmartShare, WiFi Direct
Model
UA32N4100AR 32 inch LED HD-Ready TV
Box Contents
Samsung UA32N4100AR 32 inch LED HD-Ready - Display
HD ready
Local Dimming
Vertical Viewing Angles
3D TV
No
Ultra Slim TV
Other Display Features
Samsung UA32N4100AR 32 inch LED HD-Ready - Physical Design
Weight Without Stand
4 Kg
Weight With Stand
4.1 Kg
Dimensions With Stand(WxHxD)
737.4 x 465.4 x 150.5 mm
Dimensions Without Stand(WxHxD)
737.4 x 438 x 74.1 mm
Stand Weight
0.1 Kg
Stand Colour
Black
Samsung UA32N4100AR 32 inch LED HD-Ready - Video Features
Video Formats Supported
Image Formats Supported
JPEG
Samsung UA32N4100AR 32 inch LED HD-Ready - Audio Features
Sound Type
Audio Formats Supported
M4A, MP2, MP3, MPA, MPEG
No. of Speakers
Output Per Speaker
10 W
Total Speaker Output
40 W
Other Smart Audio Features
Auto volume leveller: Balance
Samsung UA32N4100AR 32 inch LED HD-Ready - Connectivity/Ports
2 Ports
Headphone/Speaker output ports
1
Samsung UA32N4100AR 32 inch LED HD-Ready - Smart TV Features
Yes
WiFi-Direct Support
Bluetooth
Facebook and Social Media Integration
Other Smart Features
Samsung UA32N4100AR 32 inch LED HD-Ready - Remote Features
Universal Control Present
Touch Controls Present
Samsung UA32N4100AR 32 inch LED HD-Ready - Power Supply
Voltage Requirement
100 - 240 V
Power Consmption Running
59 W
Power Consmption Standby
0.5 W
Power Saving Mode
Exclusive Deals
Apple MacBook Air 2020 A2337 (Apple M1 Chip 13.3 Inch)- Refurbished
21%
Buy Now
Apple MacBook Pro 2022 A 2338 (Apple M2 chip 13.3 Inch)- Refurbished
45%
Buy Now
17%
43%
Apple MacBook Pro 2020 A2338 (Apple M1 Chip 13.3 Inch)- Refurbished
42%