Samsung UA32N4200AR 32 inch LED HD-Ready
4
Avtar Singh
Mobile
https://s3n.cashify.in/cashify/product/img/xhdpi/52137.png
/samsung-ua32n4200ar-32-inch-led-hd-ready-smart-tv-price-in-india
View all prices
Quad Core
32 Inch
HD ready
MPEG-4
178 Degrees
100 - 240 V
48 W
Single Band, Auto volume leveller: Balance
Model
UA32N4200AR 32 inch LED HD-Ready TV
Box Contents
Samsung UA32N4200AR 32 inch LED HD-Ready - Display
No
Curved TV
Other Display Features
Samsung UA32N4200AR 32 inch LED HD-Ready - Physical Design
Weight Without Stand
3.8 Kg
Weight With Stand
3.9 Kg
Dimensions With Stand(WxHxD)
737.4 x 465.4 x 150.5 mm
Dimensions Without Stand(WxHxD)
737.4 x 438 x 74.1 mm
Stand Weight
0.1 Kg
Stand Colour
Black
Stand Features
Slim Edge Mold
Samsung UA32N4200AR 32 inch LED HD-Ready - Video Features
Video Formats Supported
MPEG-4
Image Formats Supported
JPEG
Samsung UA32N4200AR 32 inch LED HD-Ready - Audio Features
Audio Formats Supported
AC3(Dolby Digital), MP3
Output Per Speaker
5 W
Total Speaker Output
10 W
Other Smart Audio Features
Auto volume leveller: Balance
Samsung UA32N4200AR 32 inch LED HD-Ready - Connectivity/Ports
2 Ports
Digital/Optical Audio Output Ports
1
NFC Ports
Samsung UA32N4200AR 32 inch LED HD-Ready - Smart TV Features
Yes
Band Support
Single Band
WiFi-Direct Support
Miracast/Screen Mirroring Support
Bluetooth
Processor Type
Quad Core
Inbuilt Apps
Facebook and Social Media Integration
Other Smart Features
Samsung UA32N4200AR 32 inch LED HD-Ready - Remote Features
Universal Control Present
Touch Controls Present
Samsung UA32N4200AR 32 inch LED HD-Ready - Power Supply
Voltage Requirement
100 - 240 V
Power Consmption Running
48 W
Power Consmption Standby
0.5 W
Power Saving Mode
Exclusive Deals
17%
Buy Now
Apple MacBook Pro 2022 A2338 (Apple M2 chip 13.3 Inch)- Refurbished
43%
Buy Now
45%
Apple MacBook Pro 2020 A2338 (Apple M1 Chip 13.3 Inch)- Refurbished
42%