Samsung UA32N4305AR 32 inch LED HD-Ready
4
Avtar Singh
Mobile
52046
https://s3n.cashify.in/cashify/product/img/xhdpi/52046.png
/samsung-ua32n4305ar-32-inch-led-hd-ready-smart-tv-price-in-india
Samsung
Quad Core
32 Inch
HD ready, Direct LED
MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4
178 Degrees
16:09, 60 Hz
100 - 240 V
48 W
Single Band, Auto volume leveller: Balance
Model
UA32N4305AR 32 inch LED HD-Ready TV
Box Contents
Samsung UA32N4305AR 32 inch LED HD-Ready - Display
HD ready
LED Backlight Type
Direct LED
Local Dimming
No
Refresh Rate
60 Hz
No
Curved TV
Ultra Slim TV
Other Display Features
Samsung UA32N4305AR 32 inch LED HD-Ready - Physical Design
Weight Without Stand
3.8 Kg
Weight With Stand
3.9 Kg
Dimensions With Stand(WxHxD)
737.4 x 465.4 x 150.5 mm
Dimensions Without Stand(WxHxD)
737.4 x 438 x 74.1 mm
Stand Weight
0.1 Kg
Stand Colour
Black
Stand Features
Slim Edge Mold
Samsung UA32N4305AR 32 inch LED HD-Ready - Video Features
Video Formats Supported
MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4
Image Formats Supported
JPEG
Samsung UA32N4305AR 32 inch LED HD-Ready - Audio Features
Audio Formats Supported
AC3(Dolby Digital), MP3
Output Per Speaker
5 W
Total Speaker Output
10 W
Other Smart Audio Features
Auto volume leveller: Balance
Samsung UA32N4305AR 32 inch LED HD-Ready - Connectivity/Ports
2 Ports
Digital/Optical Audio Output Ports
1
RF Input(Analog Coaxial) Ports
NFC Ports
Samsung UA32N4305AR 32 inch LED HD-Ready - Smart TV Features
Yes
Band Support
Single Band
WiFi-Direct Support
Miracast/Screen Mirroring Support
Bluetooth
Processor Type
Quad Core
Inbuilt Apps
Yes, Netflix, Prime Video, Hotstar, Youtube
Facebook and Social Media Integration
Games
Camera
Microphone
Gesture Recognition
Facial Recognition
Other Smart Features
Samsung UA32N4305AR 32 inch LED HD-Ready - Remote Features
Universal Control Present
Touch Controls Present
Samsung UA32N4305AR 32 inch LED HD-Ready - Power Supply
Voltage Requirement
100 - 240 V
Power Consmption Running
48 W
43%
Buy Now
Apple MacBook Pro 2020 A2338 (Apple M1 Chip 13.3 Inch)- Refurbished
42%
Buy Now
45%
17%