Samsung UA32N4310AR 32 inch LED HD-Ready
4
Avtar Singh
Mobile
https://s3n.cashify.in/cashify/product/img/xhdpi/52196.png
/samsung-ua32n4310ar-32-inch-led-hd-ready-smart-tv-price-in-india
HD ready
AVI, MKV, MPEG, MPEG-4, WMV
178 Degrees
16:09, 60 Hz
100 - 240 V
Connect Share
Model
UA32N4310AR 32 inch LED HD-Ready TV
Box Contents
Television, Remote Control, Batteries, Power Cord, User Manual Warranty card
Samsung UA32N4310AR 32 inch LED HD-Ready - Display
HD ready
Local Dimming
No
Refresh Rate
60 Hz
No
Curved TV
Ultra Slim TV
Samsung UA32N4310AR 32 inch LED HD-Ready - Physical Design
Black
Samsung UA32N4310AR 32 inch LED HD-Ready - Video Features
Video Formats Supported
AVI, MKV, MPEG, MPEG-4, WMV
Image Formats Supported
JPEG
Samsung UA32N4310AR 32 inch LED HD-Ready - Audio Features
Audio Formats Supported
AAC, MP3, MPEG, WAV, WMA
Output Per Speaker
10 W
Total Speaker Output
20 W
Other Smart Audio Features
Auto volume leveller: Balance
Samsung UA32N4310AR 32 inch LED HD-Ready - Connectivity/Ports
2 Ports
Headphone/Speaker output ports
1
Samsung UA32N4310AR 32 inch LED HD-Ready - Smart TV Features
Smart TV
Games
Other Smart Features
Connect Share
Samsung UA32N4310AR 32 inch LED HD-Ready - Remote Features
Remote Type
RF (Radio frequency)
Universal Control Present
Touch Controls Present
Samsung UA32N4310AR 32 inch LED HD-Ready - Power Supply
Voltage Requirement
100 - 240 V
Power Consmption Standby
0.5 W
Exclusive Deals
17%
Buy Now
Apple MacBook Pro 2022 A2338 (Apple M2 chip 13.3 Inch)- Refurbished
43%
Buy Now
45%
Apple MacBook Pro 2020 A2338 (Apple M1 Chip 13.3 Inch)- Refurbished
42%