Samsung UA32N5200 32 inch LED Full HD
4
Avtar Singh
Mobile
https://s3n.cashify.in/cashify/product/img/xhdpi/51987.png
/samsung-ua32n5200-32-inch-led-full-hd-smart-tv-price-in-india
32 Inch
Full HD
MP4
178 Degrees
100 - 240 V
50 - 60 Hz, 59 W
Single Band, Auto volume leveller: Balance
Model
UA32N5200 32 inch LED Full HD TV
Series
5
Warranty
1 Year
Box Contents
Samsung UA32N5200 32 inch LED Full HD - Display
Display Resolution
Full HD
No
Curved TV
Other Display Features
Samsung UA32N5200 32 inch LED Full HD - Physical Design
Weight Without Stand
3.8 Kg
Weight With Stand
3.9 Kg
Dimensions With Stand(WxHxD)
7374 x 465.4 x 150.5 mm
Dimensions Without Stand(WxHxD)
737.4 x 438 x 74.1 mm
Stand Weight
1 Kg
Stand Colour
Black
Stand Features
Mold
Wall Mount Colour
Samsung UA32N5200 32 inch LED Full HD - Video Features
Analog TV Reception Formats
PAL, NTSC, SECAM
Digital TV Reception Formats
DVB
Video Formats Supported
MP4
Image Formats Supported
JPEG
Samsung UA32N5200 32 inch LED Full HD - Audio Features
Sound Type
2
Sound Technology
Dolby Digital Plus
Audio Formats Supported
AC3(Dolby Digital), MP3
Output Per Speaker
10 W
Total Speaker Output
20 W
Speaker Frequency Range
50 - 60 Hz
Other Smart Audio Features
Auto volume leveller: Balance
Samsung UA32N5200 32 inch LED Full HD - Connectivity/Ports
1
NFC Ports
Samsung UA32N5200 32 inch LED Full HD - Smart TV Features
Yes
Band Support
Single Band
WiFi-Direct Support
Miracast/Screen Mirroring Support
Bluetooth
Inbuilt Apps
Yes, Netflix, Hotstar, Youtube
Facebook and Social Media Integration
Games
Microphone
Voice Recognition
Other Smart Features
Samsung UA32N5200 32 inch LED Full HD - Remote Features
Internet Access
Universal Control Present
Touch Controls Present
Samsung UA32N5200 32 inch LED Full HD - Power Supply
Voltage Requirement
100 - 240 V
Frequency Requirement
50 - 60 Hz
Power Consmption Running
59 W
Power Consmption Standby
0.5 W
43%
Buy Now
17%
Buy Now
45%
Apple MacBook Pro 2020 A2338 (Apple M1 Chip 13.3 Inch)- Refurbished
42%