Samsung UA32T4110AR 32 inch (81 cm) LED HD-Ready
Market Status
Available
Compare
Share:
Suresh Joshi
Mobile
https://s3n.cashify.in/cashify/product/img/xhdpi/514715ea-fcae.jpg
/samsung-ua32t4110ar-32-inch-81-cm-led-hd-ready-smart-tv-price-in-india
Samsung
https://schema.org/InStock
Thu May 14 2026
Starting Price
View all prices
32 Inch (81.28 cm)
HD ready
Brand
Samsung
Model
UA32T4110AR
Market Status
Available
Warranty
1 Year
Box Contents
1 LED TV, 1 Table Top Stand, 1 User Manual, 1 Warranty Card, 1 Remote Control
Samsung UA32T4110AR 32 inch (81 cm) LED HD-Ready - Display
Display Type
LED
Display Size (Diagonal)
32 Inch (81.28 cm)
Display Resolution
HD ready
Samsung UA32T4110AR 32 inch (81 cm) LED HD-Ready - Physical Design
Colour
Black
Stand Colour
Black
Samsung UA32T4110AR 32 inch (81 cm) LED HD-Ready - Audio Features
No. of Speakers
2
Output Per Speaker
10 W
Total Speaker Output
20 W
Speaker Frequency Range
50 - 60 Hz
Samsung UA32T4110AR 32 inch (81 cm) LED HD-Ready - Connectivity/Ports
Samsung UA32T4110AR 32 inch (81 cm) LED HD-Ready - Smart TV Features
Smart TV
No
WiFi Present
No
Bluetooth
Yes
Inbuilt Apps
NA
Samsung UA32T4110AR 32 inch (81 cm) LED HD-Ready - Remote Features
Cell Requirement
2 AAA
Samsung UA32T4110AR 32 inch (81 cm) LED HD-Ready - Power Supply
Frequency Requirement
50 - 60 Hz
Power Consmption Running
20 W
Power Consmption Standby
20 W
Exclusive Deals
Apple MacBook Air 2020 A2337 (Apple M1 Chip 13.3 Inch)- Refurbished
20%
Buy Now
Apple MacBook Air Mid 2017 A1466 (Intel Core i5 13.3 Inch)- Refurbished
48%
Buy Now
Apple MacBook Pro 2020 A2338 (Apple M1 Chip 13.3 Inch)- Refurbished
42%
Apple MacBook Pro 2022 A 2338 (Apple M2 chip 13.3 Inch)- Refurbished
45%
43%