Samsung UA32T4360AK 32 inch (81 cm) LED HD-Ready
Suresh Joshi
Mobile
https://s3n.cashify.in/cashify/product/img/xhdpi/aad413d2-bac8.jpg
/samsung-ua32t4360ak-32-inch-81-cm-led-hd-ready-smart-tv-price-in-india
Samsung
https://schema.org/InStock
Thu May 14 2026
32 Inch (81.28 cm)
HD ready
100 - 240 V
50 - 60 Hz, 48 W
Android
Model
UA32T4360AK
Market Status
Available
Warranty
1 Year
Box Contents
1 TV Unit, Remote Controller, Battery, User Manual, Power Cable
Samsung UA32T4360AK 32 inch (81 cm) LED HD-Ready - Display
Display Resolution
HD ready
Refresh Rate
60 Hz
Other Display Features
HDR (High Dynamic Range)
Samsung UA32T4360AK 32 inch (81 cm) LED HD-Ready - Physical Design
Colour
Black
Weight Without Stand
3.8 Kg
Weight With Stand
3.9 Kg
Stand Colour
Black
Samsung UA32T4360AK 32 inch (81 cm) LED HD-Ready - Audio Features
Sound Type
2
Sound Technology
Dolby Digital Plus
No. of Speakers
2
Output Per Speaker
10 W
Total Speaker Output
20 W
Speaker Frequency Range
50 - 60 Hz
Samsung UA32T4360AK 32 inch (81 cm) LED HD-Ready - Connectivity/Ports
USB Ports
1 Port
USB Supports
Audio, Video, Image
HDMI Ports
2 Ports
Digital/Optical Audio Output Ports
1
RF Input(Analog Coaxial) Ports
1
Samsung UA32T4360AK 32 inch (81 cm) LED HD-Ready - Smart TV Features
Yes
Inbuilt Apps
Yes, Netflix, Prime Video, Apple TV, Disney+Hotstar, Youtube
Other Smart Features
Android
Samsung UA32T4360AK 32 inch (81 cm) LED HD-Ready - Remote Features
Cell Requirement
2 AAA
Internet Access
Samsung UA32T4360AK 32 inch (81 cm) LED HD-Ready - Power Supply
Voltage Requirement
100 - 240 V
Frequency Requirement
50 - 60 Hz
Power Consmption Running
48 W
Exclusive Deals
Apple MacBook Air 2020 A2337 (Apple M1 Chip 13.3 Inch)- Refurbished
20%
Buy Now
Apple MacBook Air Mid 2017 A1466 (Intel Core i5 13.3 Inch)- Refurbished
48%
Buy Now
Apple MacBook Pro 2020 A2338 (Apple M1 Chip 13.3 Inch)- Refurbished
42%
Apple MacBook Pro 2022 A 2338 (Apple M2 chip 13.3 Inch)- Refurbished
45%
43%