Samsung UA65JU6400K 65 inch LED 4K
4
Avtar Singh
Mobile
54448
https://s3n.cashify.in/cashify/product/img/xhdpi/54448.png
/samsung-ua65ju6400k-65-inch-led-4k-smart-tv-price-in-india
Samsung
Quad Core
Inbuilt Apps, Connect Share, MHL, SmartView, USB HID Support, WiFi Direct, Samsung Tizen TV
65 Inch
4K
MPEG-4
UHD Up-Scaling, Ultra Clear Panel
178 Degrees
100 - 240 V
269 W
Connect Share, MHL, SmartView, USB HID Support, WiFi Direct, Samsung Tizen TV
Auto volume leveller: Balance, Bass reflex speaker
Model
UA65JU6400K 65 inch LED 4K TV
Series
6
Warranty
1 Year
Box Contents
Samsung UA65JU6400K 65 inch LED 4K - Display
Clear Motion Rate
200 Hz
Other Display Features
Samsung UA65JU6400K 65 inch LED 4K - Physical Design
Weight Without Stand
23.7 Kg
Weight With Stand
27.5 Kg
Dimensions With Stand(WxHxD)
1463.5 x 889.1 x 316.8 mm
Dimensions Without Stand(WxHxD)
1463.5 x 844.5 x 64.6 mm
Black
Samsung UA65JU6400K 65 inch LED 4K - Video Features
Video Formats Supported
MPEG-4
Image Formats Supported
JPEG
Samsung UA65JU6400K 65 inch LED 4K - Audio Features
Audio Formats Supported
MP3
Output Per Speaker
10 W
Total Speaker Output
20 W
Other Smart Audio Features
Samsung UA65JU6400K 65 inch LED 4K - Connectivity/Ports
1
RF Input(Analog Coaxial) Ports
Ethernet Sockets
Samsung UA65JU6400K 65 inch LED 4K - Smart TV Features
Processor Type
Quad Core
Other Smart Features
Samsung UA65JU6400K 65 inch LED 4K - Remote Features
Internet Access
Samsung UA65JU6400K 65 inch LED 4K - Power Supply
Voltage Requirement
100 - 240 V
Power Consmption Running
269 W
Power Consmption Standby
0.5 W
43%
Buy Now
45%
Buy Now
Apple MacBook Pro 2020 A2338 (Apple M1 Chip 13.3 Inch)- Refurbished
42%
17%