Haier LE65Q9800QUAG 65 inch QLED 4K
4
Market Status
Discontinued
Compare
Share:
Avtar Singh
View All
Mobile
53090
https://s3n.cashify.in/cashify/product/img/xhdpi/53090.png
/haier-le65q9800quag-65-inch-qled-4k-smart-tv-price-in-india
Haier
65 Inch
4K
MPEG-4
HDR (High Dynamic Range), Quantum Dot Color
178 Degrees
100 - 240 V
220 W
Single Band, Auto volume leveller: Balance
Brand
Haier
Model
LE65Q9800QUAG 65 inch QLED 4K TV
Market Status
Discontinued
Warranty
1 Year
Box Contents
Haier LE65Q9800QUAG 65 inch QLED 4K - Display
Display Type
QLED
Display Size (Diagonal)
65 Inch
Display Resolution
4K
Aspect Ratio
Horizontal Viewing Angles
178 Degrees
Vertical Viewing Angles
3D TV
No
Curved TV
Yes
Ultra Slim TV
Yes
Other Display Features
Haier LE65Q9800QUAG 65 inch QLED 4K - Physical Design
Colour
Black
Stand Colour
Black
Haier LE65Q9800QUAG 65 inch QLED 4K - Video Features
Analog TV Reception Formats
PAL, NTSC, SECAM
Video Formats Supported
MPEG-4
Image Formats Supported
JPEG
Upscaling
Haier LE65Q9800QUAG 65 inch QLED 4K - Audio Features
Sound Type
2
Audio Formats Supported
AC3(Dolby Digital), MP3
No. of Speakers
2
Output Per Speaker
10 W
Total Speaker Output
20 W
Other Smart Audio Features
Auto volume leveller: Balance
Haier LE65Q9800QUAG 65 inch QLED 4K - Connectivity/Ports
USB Ports
2 Ports
USB Supports
Audio, Video, Image
HDMI Ports
3 Ports
Digital/Optical Audio Output Ports
1
Headphone/Speaker output ports
RF Input(Analog Coaxial) Ports
Ethernet Sockets
NFC Ports
No
Haier LE65Q9800QUAG 65 inch QLED 4K - Smart TV Features
Band Support
Single Band
Miracast/Screen Mirroring Support
Bluetooth
Inbuilt Apps
Facebook and Social Media Integration
Other Smart Features
Haier LE65Q9800QUAG 65 inch QLED 4K - Remote Features
Internet Access
Universal Control Present
Touch Controls Present
Other Remote Features
Smart Control
Haier LE65Q9800QUAG 65 inch QLED 4K - Power Supply
Voltage Requirement
100 - 240 V
Power Consmption Running
220 W
Power Consmption Standby
0.5 W
Power Saving Mode
Exclusive Deals
Apple MacBook Pro 2022 A 2338 (Apple M2 chip 13.3 Inch)- Refurbished
45%
Buy Now
17%
Buy Now
43%
Apple MacBook Pro 2020 A2338 (Apple M1 Chip 13.3 Inch)- Refurbished
42%