LG 22LB470A 22 inch LED HD-Ready
4
Avtar Singh
View All
Mobile
54948
https://s3n.cashify.in/cashify/product/img/xhdpi/54948.png
/lg-22lb470a-22-inch-led-hd-ready-smart-tv-price-in-india
LG
22 Inch
HD ready, Slim LED
3GP, Asf, AVI, FLV, MKV, MP4, TS, VOB, WEBM, WMV
Triple XD Engine
178 Degrees
100 - 240 V
50 - 60 Hz
Fluctuation protection
Model
22LB470A 22 inch LED HD-Ready TV
Box Contents
Television, Conventional Remote, Battery for Remote, User Manual, Warranty Card.
LG 22LB470A 22 inch LED HD-Ready - Display
Display Resolution
HD ready
LED Backlight Type
Slim LED
Local Dimming
No
Horizontal Viewing Angles
178 Degrees
Vertical Viewing Angles
Ultra Slim TV
Other Display Features
Triple XD Engine
LG 22LB470A 22 inch LED HD-Ready - Physical Design
Weight Without Stand
2.8 Kg
Weight With Stand
3 Kg
Dimensions With Stand(WxHxD)
506 x 354 x 141 mm
Dimensions Without Stand(WxHxD)
506 x 310 x 55.8 mm
Black
LG 22LB470A 22 inch LED HD-Ready - Video Features
Analog TV Reception Formats
PAL, NTSC, SECAM
Video Signals
HDMI, Component
Upscaling
LG 22LB470A 22 inch LED HD-Ready - Audio Features
Output Per Speaker
10 W
Total Speaker Output
20 W
Speaker Frequency Range
50 - 60 Hz
LG 22LB470A 22 inch LED HD-Ready - Connectivity/Ports
USB Ports
1(Side)
1(Rear)
Component Output(RGB Input) Ports
Composite Input(Audio VIdeo Cable) Ports
NFC Ports
LG 22LB470A 22 inch LED HD-Ready - Smart TV Features
Other Smart Features
Fluctuation protection
LG 22LB470A 22 inch LED HD-Ready - Remote Features
Touch Controls Present
LG 22LB470A 22 inch LED HD-Ready - Power Supply
Voltage Requirement
100 - 240 V
Frequency Requirement
50 - 60 Hz
43%
Buy Now
45%
Buy Now
Apple MacBook Pro 2020 A2338 (Apple M1 Chip 13.3 Inch)- Refurbished
42%
17%