LG 22LH454A-PT 22 inch LED Full HD
4
Market Status
Out of Stock
Avtar Singh
Mobile
https://s3n.cashify.in/cashify/product/img/xhdpi/52625.png
/lg-22lh454a-pt-22-inch-led-full-hd-smart-tv-price-in-india
LG
https://schema.org/InStock
Thu May 14 2026
Starting Price
View all prices
22 Inch
Full HD, Slim LED
DivX HD
Triple XD Engine
178 Degrees
100 - 240 V
30 W
Model
22LH454A-PT 22 inch LED Full HD TV
Market Status
Out of Stock
Warranty
2 Years
Box Contents
Television, Remote Control, Batteries, User Manual, Warranty Card
LG 22LH454A-PT 22 inch LED Full HD - Display
Display Resolution
Full HD
Aspect Ratio
Horizontal Viewing Angles
178 Degrees
Vertical Viewing Angles
Other Display Features
Triple XD Engine
LG 22LH454A-PT 22 inch LED Full HD - Physical Design
Weight Without Stand
2.9 Kg
Weight With Stand
3 Kg
Dimensions With Stand(WxHxD)
507.6 x 358 x 146.3 mm
Dimensions Without Stand(WxHxD)
507.6 x 318.5 x 53.1 mm
Stand Shape
Tabletop
Stand Weight
0.1 Kg
Stand Colour
Black
LG 22LH454A-PT 22 inch LED Full HD - Video Features
Analog TV Reception Formats
PAL, NTSC, SECAM
Video Formats Supported
DivX HD
Image Formats Supported
JPEG
LG 22LH454A-PT 22 inch LED Full HD - Audio Features
Sound Type
2
Sound Technology
Dolby Digital
Audio Formats Supported
AAC, AC3(Dolby Digital), MP3, MPEG, PCM
Output Per Speaker
5 W
Total Speaker Output
10 W
Other Smart Audio Features
Auto volume leveller: Balance
LG 22LH454A-PT 22 inch LED Full HD - Connectivity/Ports
HDMI Ports
1(Rear)
Headphone/Speaker output ports
1(Rear)
LG 22LH454A-PT 22 inch LED Full HD - Smart TV Features
Games
Yes
LG 22LH454A-PT 22 inch LED Full HD - Remote Features
Touch Controls Present
LG 22LH454A-PT 22 inch LED Full HD - Power Supply
Voltage Requirement
100 - 240 V
Power Consmption Running
30 W
Power Consmption Standby
0.3 W
Power Saving Mode
Exclusive Deals
17%
Buy Now
Apple MacBook Pro 2022 A2338 (Apple M2 chip 13.3 Inch)- Refurbished
42%
Buy Now
Apple MacBook Pro 2020 A2338 (Apple M1 Chip 13.3 Inch)- Refurbished
42%
45%