LG 22LN4125 22 inch LED HD-Ready
4
Avtar Singh
Mobile
54819
https://s3n.cashify.in/cashify/product/img/xhdpi/54819.png
/lg-22ln4125-22-inch-led-hd-ready-smart-tv-price-in-india
HD ready, Ultra Slim LED
3GP, AVI, FLV, MKV, MP4, MPEG
Triple XD Engine, Eco Sensor
178 Degrees
110 - 240 V
50 - 60 Hz, 27 W
Easylink (HDMI-CEC), Fluctuation protection
Auto volume leveller: Balance
Model
22LN4125 22 inch LED HD-Ready TV
LG 22LN4125 22 inch LED HD-Ready - Display
Aspect Ratio
Horizontal Viewing Angles
178 Degrees
Vertical Viewing Angles
Triple XD Engine, Eco Sensor
LG 22LN4125 22 inch LED HD-Ready - Physical Design
Weight Without Stand
3.2 Kg
Dimensions With Stand(WxHxD)
513 x 362 x 140 mm
Dimensions Without Stand(WxHxD)
513 x 320 x 63 mm
Black
LG 22LN4125 22 inch LED HD-Ready - Video Features
Video Formats Supported
3GP, AVI, FLV, MKV, MP4, MPEG
HDMI, Component
LG 22LN4125 22 inch LED HD-Ready - Audio Features
Output Per Speaker
5 W
Total Speaker Output
10 W
Speaker Frequency Range
50 - 60 Hz
Other Smart Audio Features
Auto volume leveller: Balance
LG 22LN4125 22 inch LED HD-Ready - Connectivity/Ports
USB Ports
1(Side)
HDMI Ports
1(Rear)
Headphone/Speaker output ports
NFC Ports
LG 22LN4125 22 inch LED HD-Ready - Smart TV Features
LG 22LN4125 22 inch LED HD-Ready - Remote Features
Touch Controls Present
LG 22LN4125 22 inch LED HD-Ready - Power Supply
Voltage Requirement
110 - 240 V
Frequency Requirement
50 - 60 Hz
Power Consmption Running
27 W
Power Consmption Standby
0.5 W
Exclusive Deals
Apple Macbook Air 2025 A3240 (Apple M4 13.3 Inch)- Refurbished
39%
Buy Now
Apple MacBook Pro 2022 A2338 (Apple M2 chip 13.3 Inch)- Refurbished
43%
Buy Now
Apple MacBook Pro 2020 A2338 (Apple M1 Chip 13.3 Inch)- Refurbished
42%
45%
17%