LG 22LN4305 22 inch LED Full HD
4
Avtar Singh
Mobile
54812
https://s3n.cashify.in/cashify/product/img/xhdpi/54812.png
/lg-22ln4305-22-inch-led-full-hd-smart-tv-price-in-india
LG
22 Inch
Full HD, Ultra Slim LED
3GP, FLV, MKV, MP4, MPEG
Triple XD Engine, Eco Sensor
178 Degrees
16:09, 50 Hz
110 - 240 V
50 - 60 Hz, 27 W
Easylink (HDMI-CEC), Fluctuation protection
Auto volume leveller: Balance
Model
22LN4305 22 inch LED Full HD TV
LG 22LN4305 22 inch LED Full HD - Display
Display Resolution
Full HD
LED Backlight Type
Ultra Slim LED
Refresh Rate
50 Hz
Aspect Ratio
Horizontal Viewing Angles
178 Degrees
Vertical Viewing Angles
Triple XD Engine, Eco Sensor
LG 22LN4305 22 inch LED Full HD - Physical Design
Weight With Stand
3.6 Kg
Dimensions With Stand(WxHxD)
556 x 180 x 417 mm
Dimensions Without Stand(WxHxD)
556 x 62 x 343 mm
Black
LG 22LN4305 22 inch LED Full HD - Video Features
Video Formats Supported
3GP, FLV, MKV, MP4, MPEG
HDMI, Component
LG 22LN4305 22 inch LED Full HD - Audio Features
Output Per Speaker
5 W
Total Speaker Output
10 W
Speaker Frequency Range
50 - 60 Hz
Other Smart Audio Features
Auto volume leveller: Balance
LG 22LN4305 22 inch LED Full HD - Connectivity/Ports
USB Ports
1 Port
HDMI Ports
2 Ports
NFC Ports
LG 22LN4305 22 inch LED Full HD - Smart TV Features
LG 22LN4305 22 inch LED Full HD - Remote Features
Touch Controls Present
LG 22LN4305 22 inch LED Full HD - Power Supply
Voltage Requirement
110 - 240 V
Frequency Requirement
50 - 60 Hz
Power Consmption Running
27 W
Power Consmption Standby
0.5 W
Exclusive Deals
Apple MacBook Air 2020 A2337 (Apple M1 Chip 13.3 Inch)- Refurbished
21%
Buy Now
Apple MacBook Pro 2020 A2338 (Apple M1 Chip 13.3 Inch)- Refurbished
42%
Buy Now
Apple MacBook Pro 2022 A 2338 (Apple M2 chip 13.3 Inch)- Refurbished
45%
43%
Apple MacBook Air 2019 A1932 (Intel Core i5 13.3 Inch)- Refurbished
53%