LG 24LK454A-PT 24 inch LED HD-Ready
4
Market Status
Out of Stock
Compare
Share:
Avtar Singh
Mobile
https://s3n.cashify.in/cashify/product/img/xhdpi/52319.png
/lg-24lk454a-pt-24-inch-led-hd-ready-smart-tv-price-in-india
LG
https://schema.org/InStock
Wed May 13 2026
Starting Price
View all prices
24 Inch
HD ready, Slim LED
DivX HD
178 Degrees
100 - 240 V
Brand
LG
Model
24LK454A-PT 24 inch LED HD-Ready TV
Market Status
Out of Stock
Warranty
1 Year
Box Contents
Television, Remote Control, Batteries, Power Cord, User Manual Warranty card
LG 24LK454A-PT 24 inch LED HD-Ready - Display
Display Type
LED
Display Size (Diagonal)
24 Inch
Display Resolution
HD ready
LED Backlight Type
Slim LED
Local Dimming
No
Aspect Ratio
Horizontal Viewing Angles
178 Degrees
Vertical Viewing Angles
LG 24LK454A-PT 24 inch LED HD-Ready - Physical Design
Colour
Black
Weight Without Stand
3.2 Kg
Weight With Stand
3.3 Kg
Dimensions With Stand(WxHxD)
556 x 376.5 x 130.5 mm
Dimensions Without Stand(WxHxD)
556 x 345.2 x 53.1 mm
Stand Weight
0.1 Kg
Stand Colour
Black
LG 24LK454A-PT 24 inch LED HD-Ready - Video Features
Analog TV Reception Formats
PAL, NTSC, SECAM
Video Formats Supported
DivX HD
Image Formats Supported
JPEG
LG 24LK454A-PT 24 inch LED HD-Ready - Audio Features
Sound Type
2
Audio Formats Supported
AAC, AC3(Dolby Digital), MP3, MPEG, PCM
No. of Speakers
2
Output Per Speaker
5 W
Total Speaker Output
10 W
LG 24LK454A-PT 24 inch LED HD-Ready - Connectivity/Ports
USB Ports
1 Port
USB Supports
Audio, Video, Image
HDMI Ports
1(Rear)
Headphone/Speaker output ports
1(Side)
RF Input(Analog Coaxial) Ports
1(Rear)
Component Output(RGB Input) Ports
LG 24LK454A-PT 24 inch LED HD-Ready - Smart TV Features
Smart TV
No
Games
Yes
LG 24LK454A-PT 24 inch LED HD-Ready - Remote Features
Universal Control Present
Touch Controls Present
LG 24LK454A-PT 24 inch LED HD-Ready - Power Supply
Voltage Requirement
100 - 240 V
Power Consmption Standby
0.3 W
Power Saving Mode
Yes
Exclusive Deals
17%
Buy Now
Apple MacBook Pro 2022 A2338 (Apple M2 chip 13.3 Inch)- Refurbished
43%
Buy Now
45%
Apple MacBook Pro 2020 A2338 (Apple M1 Chip 13.3 Inch)- Refurbished
42%