LG 32LB5650 32 inch LED HD-Ready
4
Market Status
Discontinued
Avtar Singh
View All
Mobile
55177
https://s3n.cashify.in/cashify/product/img/xhdpi/55177.png
/lg-32lb5650-32-inch-led-hd-ready-smart-tv-price-in-india
LG
32 Inch
HD ready, Slim LED
3GP, Asf, AVI, FLV, MKV, MP4, TS, VOB, WEBM, WMV
Triple XD Engine
178 Degrees
100 - 240 V
50 - 60 Hz
MHL, Joystick
Auto volume leveller: Balance, Clear Voice 2
Model
32LB5650 32 inch LED HD-Ready TV
Market Status
Discontinued
Box Contents
Television, Remote Control, Batteries, Power Cord, User Manual, Warranty Card
LG 32LB5650 32 inch LED HD-Ready - Display
No
Horizontal Viewing Angles
178 Degrees
Vertical Viewing Angles
Other Display Features
Triple XD Engine
LG 32LB5650 32 inch LED HD-Ready - Physical Design
Weight Without Stand
6 Kg
Weight With Stand
6.2 Kg
Dimensions With Stand(WxHxD)
732 x 481 x 207 mm
Dimensions Without Stand(WxHxD)
732 x 431 x 55.5 mm
Stand Colour
Black
LG 32LB5650 32 inch LED HD-Ready - Video Features
Analog TV Reception Formats
PAL, NTSC, SECAM
Digital TV Reception Formats
DVB
JPEG
Video Signals
HDMI, RF, Component
Upscaling
No
LG 32LB5650 32 inch LED HD-Ready - Audio Features
Sound Type
2.1
Audio Formats Supported
AAC, AC3(Dolby Digital), DTS, EAC3, HAAC, MP3, MPEG, PCM
Output Per Speaker
45 W
Total Speaker Output
90 W
Speaker Frequency Range
50 - 60 Hz
No. of Subwoofers
1
Other Smart Audio Features
LG 32LB5650 32 inch LED HD-Ready - Connectivity/Ports
HDMI Ports
1(Side), 1(Rear)
Digital/Optical Audio Output Ports
1(Rear)
Headphone/Speaker output ports
Composite Input(Audio VIdeo Cable) Ports
1(Side), 1(Rear)
LG 32LB5650 32 inch LED HD-Ready - Smart TV Features
Smart TV
Games
Yes
Other Smart Features
MHL, Joystick
LG 32LB5650 32 inch LED HD-Ready - Remote Features
Touch Controls Present
LG 32LB5650 32 inch LED HD-Ready - Power Supply
Voltage Requirement
100 - 240 V
Frequency Requirement
50 - 60 Hz
Power Consmption Standby
0.3 W
Power Saving Mode
Yes
Exclusive Deals
Apple MacBook Pro 2022 A2338 (Apple M2 chip 13.3 Inch)- Refurbished
43%
Buy Now
Apple MacBook Pro 2020 A2338 (Apple M1 Chip 13.3 Inch)- Refurbished
42%
Buy Now
45%
17%