LG 32LH512A 32 inch LED HD-Ready
4
Market Status
Out of Stock
Avtar Singh
Mobile
52646
https://s3n.cashify.in/cashify/product/img/xhdpi/52646.png
/lg-32lh512a-32-inch-led-hd-ready-smart-tv-price-in-india
178 Degrees
100 - 240 V
Model
32LH512A 32 inch LED HD-Ready TV
Market Status
Out of Stock
LG 32LH512A 32 inch LED HD-Ready - Display
Triple XD Engine
LG 32LH512A 32 inch LED HD-Ready - Physical Design
Weight Without Stand
4.5 Kg
Weight With Stand
4.7 Kg
Dimensions With Stand(WxHxD)
733 x 483 x 170 mm
Dimensions Without Stand(WxHxD)
733 x 436 x 76 mm
Stand Shape
V Shape
Stand Weight
0.2 Kg
Stand Colour
Black
LG 32LH512A 32 inch LED HD-Ready - Video Features
JPEG, JPS, MPO
LG 32LH512A 32 inch LED HD-Ready - Audio Features
Sound Type
2
Sound Technology
Dolby Digital
Audio Formats Supported
AAC, AC3(Dolby Digital), HAAC, MP3, PCM
Output Per Speaker
6 W
Total Speaker Output
12 W
Other Smart Audio Features
Auto volume leveller: Balance
LG 32LH512A 32 inch LED HD-Ready - Connectivity/Ports
1(Rear)
Digital/Optical Audio Output Ports
1
Composite Input(Audio VIdeo Cable) Ports
LG 32LH512A 32 inch LED HD-Ready - Smart TV Features
Yes
LG 32LH512A 32 inch LED HD-Ready - Remote Features
Touch Controls Present
LG 32LH512A 32 inch LED HD-Ready - Power Supply
Voltage Requirement
100 - 240 V
Power Consmption Standby
0.3 W
Exclusive Deals
Apple MacBook Pro 2022 A 2338 (Apple M2 chip 13.3 Inch)- Refurbished
45%
Buy Now
43%
Buy Now
Apple MacBook Pro 2020 A2338 (Apple M1 Chip 13.3 Inch)- Refurbished
42%
17%
Apple MacBook Air 2019 A1932 (Intel Core i5 13.3 Inch)- Refurbished
53%