LG 32LH520D 32 inch LED HD-Ready
4
Market Status
Out of Stock
Avtar Singh
Mobile
https://s3n.cashify.in/cashify/product/img/xhdpi/52645.png
/lg-32lh520d-32-inch-led-hd-ready-smart-tv-price-in-india
LG
https://schema.org/InStock
Thu May 14 2026
Starting Price
View all prices
178 Degrees
100 - 240 V
0.3 W
Model
32LH520D 32 inch LED HD-Ready TV
Market Status
Out of Stock
LG 32LH520D 32 inch LED HD-Ready - Display
Triple XD Engine
LG 32LH520D 32 inch LED HD-Ready - Physical Design
Weight Without Stand
5.32 Kg
Weight With Stand
5.46 Kg
Dimensions With Stand(WxHxD)
733 x 483 x 170 mm
Dimensions Without Stand(WxHxD)
733 x 436 x 76 mm
Stand Shape
V Shape
Stand Weight
0.20 Kg
Stand Colour
Black
LG 32LH520D 32 inch LED HD-Ready - Video Features
JPEG, JPS, MPO
LG 32LH520D 32 inch LED HD-Ready - Audio Features
Audio Formats Supported
AAC, AC3(Dolby Digital), HAAC, MP3, PCM
Output Per Speaker
10 W
Total Speaker Output
20 W
Other Smart Audio Features
Auto volume leveller: Balance, Clear Voice 3
LG 32LH520D 32 inch LED HD-Ready - Connectivity/Ports
Headphone/Speaker output ports
2(Rear)
RF Input(Analog Coaxial) Ports
Composite Input(Audio VIdeo Cable) Ports
LG 32LH520D 32 inch LED HD-Ready - Smart TV Features
Yes
LG 32LH520D 32 inch LED HD-Ready - Remote Features
Touch Controls Present
LG 32LH520D 32 inch LED HD-Ready - Power Supply
Voltage Requirement
100 - 240 V
Power Consmption Running
0.3 W
42%
Buy Now
Apple Macbook Air 2025 A3240 (Apple M4 13.3 Inch)- Refurbished
22%
Buy Now
Apple MacBook Pro 2022 A 2338 (Apple M2 chip 13.3 Inch)- Refurbished
45%
Apple MacBook Pro 2020 A2338 (Apple M1 Chip 13.3 Inch)- Refurbished
42%
43%