LG 32LN5150 32 inch LED HD-Ready
4
Avtar Singh
Mobile
54831
https://s3n.cashify.in/cashify/product/img/xhdpi/54831.png
/lg-32ln5150-32-inch-led-hd-ready-smart-tv-price-in-india
LG
32 Inch
HD ready, Direct LED
3GP, Asf, AVI, DAT, DivX SD, FLV, M4V, MP4, MPEG, VOB, WMV
178 Degrees
100 - 240 V
50 - 60 Hz, 55 W
Fluctuation protection
Auto volume leveller: Balance
Model
32LN5150 32 inch LED HD-Ready TV
Warranty
1 Year
Box Contents
Television, Remote, Batteries, User Manual, Warranty Card
LG 32LN5150 32 inch LED HD-Ready - Display
Display Type
LED
HD ready
LED Backlight Type
Direct LED
Aspect Ratio
Horizontal Viewing Angles
178 Degrees
Vertical Viewing Angles
3D TV
No
Curved TV
No
Ultra Slim TV
LG 32LN5150 32 inch LED HD-Ready - Physical Design
Weight Without Stand
6 Kg
Weight With Stand
6.7 Kg
Dimensions With Stand(WxHxD)
738 x 497 x 207 mm
Dimensions Without Stand(WxHxD)
738 x 437 x 79 mm
Stand Material
Plastic
Black
LG 32LN5150 32 inch LED HD-Ready - Video Features
Video Formats Supported
Video Signals
HDMI, RF, Component
LG 32LN5150 32 inch LED HD-Ready - Audio Features
Audio Formats Supported
AAC, AC3(Dolby Digital), EAC3, MP3, MPEG, PCM, WAV
Output Per Speaker
5 W
Total Speaker Output
10 W
Speaker Frequency Range
50 - 60 Hz
Other Smart Audio Features
Auto volume leveller: Balance
LG 32LN5150 32 inch LED HD-Ready - Connectivity/Ports
USB Ports
1 Port
USB Supports
Audio
HDMI Ports
2 Ports
Digital/Optical Audio Output Ports
1
Headphone/Speaker output ports
RF Input(Analog Coaxial) Ports
NFC Ports
LG 32LN5150 32 inch LED HD-Ready - Smart TV Features
Smart TV
WiFi Present
Facebook and Social Media Integration
Games
Voice Recognition
Other Smart Features
Fluctuation protection
LG 32LN5150 32 inch LED HD-Ready - Remote Features
Remote Type
RF (Radio frequency)
Internet Access
Universal Control Present
Touch Controls Present
LG 32LN5150 32 inch LED HD-Ready - Power Supply
Voltage Requirement
100 - 240 V
Frequency Requirement
50 - 60 Hz
Power Consmption Running
55 W
Power Consmption Standby
0.5 W
Exclusive Deals
17%
Buy Now
Apple MacBook Pro 2022 A2338 (Apple M2 chip 13.3 Inch)- Refurbished
43%
Buy Now
45%
Apple MacBook Pro 2020 A2338 (Apple M1 Chip 13.3 Inch)- Refurbished
42%