LG 32LS3300 32 inch LED HD-Ready
4
Avtar Singh
Mobile
54849
https://s3n.cashify.in/cashify/product/img/xhdpi/54849.png
/lg-32ls3300-32-inch-led-hd-ready-smart-tv-price-in-india
LG
32 Inch
HD ready, Edge LED
3GP, AVI, MKV, MP4, MPEG
100 - 240 V
50 - 60 Hz
Fluctuation protection
Auto volume leveller: Balance, Clear Voice 2
Model
32LS3300 32 inch LED HD-Ready TV
Box Contents
Television, Stand, Remote, Battery (2 AA), Warranty Card, User Manual
LG 32LS3300 32 inch LED HD-Ready - Display
Display Resolution
HD ready
LED Backlight Type
Edge LED
Ultra Slim TV
LG 32LS3300 32 inch LED HD-Ready - Physical Design
Weight Without Stand
8.3 Kg
Weight With Stand
9.1 Kg
Dimensions With Stand(WxHxD)
755 x 530 x 288.8 mm
Dimensions Without Stand(WxHxD)
755 x 479 x 45.8 mm
Black
LG 32LS3300 32 inch LED HD-Ready - Video Features
Video Formats Supported
3GP, AVI, MKV, MP4, MPEG
Image Formats Supported
JPEG
Video Signals
HDMI, Component
LG 32LS3300 32 inch LED HD-Ready - Audio Features
Sound Type
Mono,Stereo
Audio Formats Supported
MP3, MPEG, PCM, WAV
Output Per Speaker
7 W
Total Speaker Output
14 W
Speaker Frequency Range
50 - 60 Hz
Other Smart Audio Features
LG 32LS3300 32 inch LED HD-Ready - Connectivity/Ports
USB Ports
1 Port
USB Supports
Audio, Video
HDMI Ports
1 Port
NFC Ports
LG 32LS3300 32 inch LED HD-Ready - Smart TV Features
Smart TV
WiFi Present
Facebook and Social Media Integration
Games
Voice Recognition
Other Smart Features
Fluctuation protection
LG 32LS3300 32 inch LED HD-Ready - Remote Features
Remote Type
RF (Radio frequency)
Touch Controls Present
LG 32LS3300 32 inch LED HD-Ready - Power Supply
Voltage Requirement
100 - 240 V
Frequency Requirement
50 - 60 Hz
Power Consmption Standby
0.5 W
43%
Buy Now
45%
Buy Now
Apple MacBook Pro 2020 A2338 (Apple M1 Chip 13.3 Inch)- Refurbished
42%
17%