LG 32LS4600 32 inch LED Full HD
4
Avtar Singh
Mobile
54846
https://s3n.cashify.in/cashify/product/img/xhdpi/54846.png
/lg-32ls4600-32-inch-led-full-hd-smart-tv-price-in-india
LG
32 Inch
Full HD, Edge LED
3GP, AVI, DivX HD, FLV, MKV, MP4, MPEG
178 Degrees
16:09, 60 Hz
100 - 240 V
50 - 60 Hz
DLNA, Easylink (HDMI-CEC), Fluctuation protection
Auto volume leveller: Balance, Clear Voice 2
Model
32LS4600 32 inch LED Full HD TV
Box Contents
Television, Stand, Remote, Battery (2 AA), Warranty Card, User Manual
LG 32LS4600 32 inch LED Full HD - Display
Display Resolution
Full HD
LED Backlight Type
Edge LED
Local Dimming
Yes
Refresh Rate
60 Hz
Aspect Ratio
Horizontal Viewing Angles
178 Degrees
Vertical Viewing Angles
Ultra Slim TV
LG 32LS4600 32 inch LED Full HD - Physical Design
Weight Without Stand
8.2 Kg
Weight With Stand
9.7 Kg
Dimensions With Stand(WxHxD)
746 x 528 x 204 mm
Dimensions Without Stand(WxHxD)
764 x 462 x 35.5 mm
Black
LG 32LS4600 32 inch LED Full HD - Video Features
Video Formats Supported
Image Formats Supported
JPEG
Video Signals
HDMI, RF, Component
LG 32LS4600 32 inch LED Full HD - Audio Features
Sound Type
5.1 Surround,Stereo
Audio Formats Supported
AAC, AC3(Dolby Digital), EAC3, MP3, PCM, WAV
Output Per Speaker
10 W
Total Speaker Output
20 W
Speaker Frequency Range
50 - 60 Hz
Other Smart Audio Features
LG 32LS4600 32 inch LED Full HD - Connectivity/Ports
USB Ports
1 Port
USB Supports
Audio, Video, Image
HDMI Ports
2 Ports
Digital/Optical Audio Output Ports
1
RF Input(Analog Coaxial) Ports
Ethernet Sockets
NFC Ports
LG 32LS4600 32 inch LED Full HD - Smart TV Features
Smart TV
WiFi Present
Facebook and Social Media Integration
Voice Recognition
Other Smart Features
LG 32LS4600 32 inch LED Full HD - Remote Features
Internet Access
LG 32LS4600 32 inch LED Full HD - Power Supply
Voltage Requirement
100 - 240 V
Frequency Requirement
50 - 60 Hz
Power Consmption Standby
1 W
Exclusive Deals
Apple MacBook Pro 2022 A 2338 (Apple M2 chip 13.3 Inch)- Refurbished
45%
Buy Now
17%
Buy Now
43%
Apple MacBook Pro 2020 A2338 (Apple M1 Chip 13.3 Inch)- Refurbished
42%