LG 65QNED90SQA 65 inch (165 cm) QNED 4K
4
Release Date
29
Jan
24
Suresh Joshi
Mobile
110338
https://s3n.cashify.in/cashify/product/img/xhdpi/dd5b8b77-95c7.jpg
/lg-65qned90sqa-65-inch-165-cm-qned-4k-smart-tv-price-in-india
4K
100 - 240 V
50 - 60 Hz
AirPlay 2, Apple Homekit, Simplink, Web OS
Highlights:
Gaming Phone
Model
65QNED90SQA 65 inch (165 cm) QNED 4K TV
Market Status
Available
Launch Date
29-Jan-24
Box Contents
Television, Remote, Table Stand, Wall Mount, User Manual, Warranty Card
LG 65QNED90SQA 65 inch (165 cm) QNED 4K - Display
Refresh Rate
120 Hz
Other Display Features
HDR (High Dynamic Range)
LG 65QNED90SQA 65 inch (165 cm) QNED 4K - Physical Design
Stand Colour
Black
LG 65QNED90SQA 65 inch (165 cm) QNED 4K - Video Features
Digital TV Reception Formats
DVB
Upscaling
Yes
LG 65QNED90SQA 65 inch (165 cm) QNED 4K - Audio Features
Sound Type
2.2
Total Speaker Output
40 W
Speaker Frequency Range
50 - 60 Hz
LG 65QNED90SQA 65 inch (165 cm) QNED 4K - Connectivity/Ports
USB Ports
1(Side), 1(Rear)
1
RF Input(Analog Coaxial) Ports
1(Rear)
Ethernet Sockets
1(Rear)
LG 65QNED90SQA 65 inch (165 cm) QNED 4K - Smart TV Features
Bluetooth
Bluetooth Version
5
Games
Voice Recognition
Other Smart Features
LG 65QNED90SQA 65 inch (165 cm) QNED 4K - Remote Features
Cell Requirement
2 AAA
Magic Remote
LG 65QNED90SQA 65 inch (165 cm) QNED 4K - Power Supply
Voltage Requirement
100 - 240 V
Frequency Requirement
50 - 60 Hz
Power Consmption Standby
0.5 W
Exclusive Deals
Apple MacBook Pro 2022 A 2338 (Apple M2 chip 13.3 Inch)- Refurbished
45%
Buy Now
17%
Buy Now
43%
Apple MacBook Pro 2020 A2338 (Apple M1 Chip 13.3 Inch)- Refurbished
42%