LG 65UA82506LA 65 inch (165 cm) LED 4K
4
Release Date
9
Mar
Suresh Joshi
View All
Mobile
114019
https://s3n.cashify.in/cashify/product/img/xhdpi/84acee64-ca00.jpg
/lg-65ua82506la-65-inch-165-cm-led-4k-smart-tv-price-in-india
LG
65 Inch (165.1 cm, Ideal for 8-15 or Above feet viewing distance)
4K, Direct LED
100 - 240 V
50 - 60 Hz
AirPlay AirPlay 2 Apple Homekit Display Mirroring Simplink ThinQ AI
Model
65UA82506LA 65 inch (165 cm) LED 4K TV
Launch Date
9-Mar-25
Series
UA8250
Box Contents
Television, Remote, Table Mount Stand, User Manual, Warranty Card
LG 65UA82506LA 65 inch (165 cm) LED 4K - Display
4K
LED Backlight Type
Direct LED
Refresh Rate
60 Hz
Other Display Features
Alpha 7 Gen8 AI Processor 4K HDR (High Dynamic Range)
LG 65UA82506LA 65 inch (165 cm) LED 4K - Physical Design
Dimensions With Stand(WxHxD)
1455 x 904 x 269 mm
Dimensions Without Stand(WxHxD)
1455 x 841 x 67.9 mm
LG 65UA82506LA 65 inch (165 cm) LED 4K - Video Features
Yes
LG 65UA82506LA 65 inch (165 cm) LED 4K - Audio Features
No. of Speakers
2
Total Speaker Output
20 W
Speaker Frequency Range
50 - 60 Hz
Other Smart Audio Features
LG 65UA82506LA 65 inch (165 cm) LED 4K - Connectivity/Ports
Ethernet Sockets
LG 65UA82506LA 65 inch (165 cm) LED 4K - Smart TV Features
Other Smart Features
LG 65UA82506LA 65 inch (165 cm) LED 4K - Remote Features
Cell Requirement
AAA
Magic Remote
LG 65UA82506LA 65 inch (165 cm) LED 4K - Power Supply
Voltage Requirement
100 - 240 V
Frequency Requirement
50 - 60 Hz
Power Consmption Standby
0.5 W
Exclusive Deals
Apple Macbook Air 2025 A3240 (Apple M4 13.3 Inch)- Refurbished
39%
Buy Now
Apple MacBook Pro 2022 A2338 (Apple M2 chip 13.3 Inch)- Refurbished
43%
Buy Now
Apple MacBook Pro 2020 A2338 (Apple M1 Chip 13.3 Inch)- Refurbished
42%
17%
45%