LG OLED65G46LA 65 inch (165 cm) OLED evo 4K
Suresh Joshi
Mobile
https://s3n.cashify.in/cashify/product/img/xhdpi/1c5d07d8-9152.jpg
/lg-oled65g46la-65-inch-165-cm-oled-evo-4k-smart-tv-price-in-india
LG
https://schema.org/InStock
Wed May 13 2026
4K
100 - 240 V
50 - 60 Hz
AirPlay 2, Web OS
Model
OLED65G46LA 65 inch (165 cm) OLED evo 4K TV
Market Status
Available
Series
G4
Box Contents
Television, Remote, Table Mount Stand, Wall Mount, User Manual, Warranty Card
LG OLED65G46LA 65 inch (165 cm) OLED evo 4K - Display
Refresh Rate
120 Hz
Other Display Features
HDR (High Dynamic Range)
LG OLED65G46LA 65 inch (165 cm) OLED evo 4K - Physical Design
Weight Without Stand
23.8 Kg
Weight With Stand
29.1 Kg
LG OLED65G46LA 65 inch (165 cm) OLED evo 4K - Audio Features
Total Speaker Output
60 W
Speaker Frequency Range
50 - 60 Hz
LG OLED65G46LA 65 inch (165 cm) OLED evo 4K - Connectivity/Ports
USB Ports
1
LG OLED65G46LA 65 inch (165 cm) OLED evo 4K - Smart TV Features
Bluetooth Version
5.1
Inbuilt Apps
NA
Voice Recognition
Other Smart Features
AirPlay 2, Web OS
LG OLED65G46LA 65 inch (165 cm) OLED evo 4K - Remote Features
Cell Requirement
2 AAA
Internet Access
Other Remote Features
Magic Remote
LG OLED65G46LA 65 inch (165 cm) OLED evo 4K - Power Supply
Voltage Requirement
100 - 240 V
Frequency Requirement
50 - 60 Hz
Power Consmption Standby
0.5 W
Exclusive Deals
Apple MacBook Pro 2022 A 2338 (Apple M2 chip 13.3 Inch)- Refurbished
45%
Buy Now
17%
Buy Now
43%
Apple MacBook Pro 2020 A2338 (Apple M1 Chip 13.3 Inch)- Refurbished
42%